Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як відновити покриття на ванні в домашніх умовах

Як відновити покриття на ванні в домашніх умовах
 

Все рано чи пізно приходить в непридатність, речі не вічні, і про це знають усі. Хоч іноді нам і хочеться, щоб річ прослужила якомога більше, і ми намагаємося будь-якими зусиллями повернути їй колишню новизну. Те ж саме стосується і ванн, термін служби яких в середньому становить від 10 до 20 років, у зарубіжних якісних моделей може бути і того більше. Та все ж, що робити, якщо емаль на ванні перестала дивувати своєю красою і зайвий раз навіть не хочеться в неї занурюватися? Ну, або купити нову, або спробувати відновити стару.Сьогодні за вікном криза, і в цей непростий час деякі можуть дозволити собі настільки дорогу покупку, як ванна. Та й навіщо купувати, якщо можна спробувати відновити її в домашніх умовах?

Увага! Далі стаття призначена виключно для татусів!

Хочете трохи заощадити гроші сімейного бюджету і відреставрувати ванну самостійно? Що ж, тоді запасіться терпінням і вільними вихідними. Відновити емаль на старій ванні не складно, але трохи попотіти доведеться. Приступимо!

Перше, що потрібно зробити – це очистити поверхню ванни. Для цього посипте дно і стінки ванни чистячим порошком, а потім ретельно пройдіться по всій поверхні наждачним папером, знімаючи весь верхній шар бруду. Особливу увагу приділіть окисленим ділянкам, щербатим порожнечам і тріщинам.

Якщо є ділянки, де іржа глибоко в'їлася, розведіть щавлеву кислоту з водою до консистенції кашки і протріть ці місця тампоном з тканини. Через 30 хвилин ретельно вимийте ванну, змийте кислоту. Будьте уважні, якщо залишити її на більш тривалий період, кислота може пошкодити наявне емальоване покриття ванни.

Другий крок – знежирюємо. Для цього стінки і дно ванни протріть ацетоном або бензином. Потім наповніть ванну до верху гарячою водою і змийте. Тільки коли стінки, дно і всі порожнечі остаточно просохнуть, можна приступати до відновлення.

Третій етап – реставрація. Для початку поверхню ванни потрібно заґрунтувати. Ґрунтовку краще не наносити, а розпорошити з аерозольного балончика. Після ґрунтування, залиште ванну до повного просихання.

Саму ж емаль зручніше брати в банці. Після ґрунтовки валиком або пензликом обробіть всю поверхню ванни. Процедуру необхідно повторити не менше 3 разів. Через 2 години після нанесення шару протріть стінки і дно розчинником – це допоможе вирівняти поверхню і надати їй глянцевий вигляд.

Коли емаль добре просохне, дня через 3, ванну необхідно також відполірувати. Відмінним засобом в цьому випадку стане звична паста ГОІ. І ось, всього через 5 днів запеклих старань ваша ванна буде готова радувати око всіх домочадців. Відновлена таким чином емаль прослужить мінімум 5, а то й усі 20 років.

І наостанок, пара порад:

- Уникнути виникнення нових тріщин на поверхні допоможе суха просушка кімнати, наприклад, за допомогою електричного обігрівача;

- Невеликі відколи емалі можна закласти за допомогою розчину клею БФ-2 і сухих білил, великі пошкодження ж обробляються сумішшю клею «Суперцемент» і нітроемалі, підібраної під відтінок поверхні, у співвідношенні 1:1.

А щоб відреставрована ванна прослужила якомога довше, за нею необхідний спеціальний догляд. Так, мити поверхню рекомендується миючими засобами без абразивних матеріалів, під час прання намагатися не використовувати відбілювачі і уникати попадання кислот на поверхню ванни.

Ось, мабуть, і все. Бажаємо вам творчих успіхів, і нехай ваша нова ванна прослужить вам не один десяток років.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас