Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Готуємося до хрещення дитини: вибираємо хресних батьків

Готуємося до хрещення дитини: вибираємо хресних батьків
 

Хрещення малюка – важливий і відповідальний крок у житті молодої сім'ї. На жаль, сьогодні мало хто з батьків і майбутніх хресних мами з татом добре знайомі з усіма тонкощами і нюансами цього таїнства, а воно ж вважається одним з найголовніших у християнстві. Для того щоб хрестини пройшли за всіма канонами, ми починаємо цикл статей про те, як правильно підготуватися до таїнства хрещення, що потрібно придбати, що можна подарувати, про інші тонкощі хрещення.Хрещення – це таїнство духовного народження людини. Перед здійсненням таїнства, за християнськими канонами, той, кого будуть хрестити, повинен покаятися в своїх гріхах для очищення душі своєї, тоді новоокрещена людина отримує відпущення всіх гріхів. За правилами християнської церкви, хрещення повинно проходити на восьмий або сороковий день від народження малюка.

Само собою зрозуміло, що в такому віці ні про яке усвідомлене покаяння і віру мова йти не може, тому призначаються хресні батьки. Стати хресними не означає просто купити все для хрещення і похрестити дитину, прийнявши дитя з купальні. Хресні беруть на себе відповідальність виховувати хрещеника в дусі православ'я, за що будуть відповідати перед Богом на Страшному Суді. Чи варто говорити, що до вибору хресних батьків варто поставитися вкрай серйозно?

Кого варто вибрати в хресні?

Вибираючи хресних батьків для малюка, варто гарненько задуматися й уявити – хто з усіх ваших знайомих зможе, якщо що, посидіти з дитиною, допомогти і підстрахувати вас, а якщо не дай Бог щось трапиться, забрати крихітку собі і дати гідне виховання? Хресних батьків тому й називають другими мамою і татом, бо вони повинні бути близькі вашій родині і малюкові.

Згідно з канонами православної церкви, не можуть стати хресними:

- Діти – хлопці у віці до 15 років і дівчатка до 13 років, так як є самі ще дітьми і не можуть нести відповідальність за іншу дитину;

- Аморальні і божевільні люди – перші в силу свого способу життя, другі – через хворобу;

- Нехрещені і не православні люди, інакше чому вони зможуть навчити малюка;

- Рідні батьки малюка, а також сімейні пари не можуть одночасно бути хресними одного малюка.

Подумайте про всіх своїх друзів і виберіть того, кому ви зможете цілком довірити свою дитину. Прислухайтеся до свого серця – воно обов'язково підкаже вам правильний вибір. Ну, а майбутнім хресним хочеться нагадати, що бути хресною мамою чи батьком не означає раз на рік дарувати подарунки малюкові на Новий Рік і день народження, ви повинні хоч іноді приділяти свій час дитині, як і батьки, займатися її освітою і вихованням, особливо в духовному плані.

Ну, а про те, як вибрати храм, дату і про інші нюанси хрещення, читайте незабаром у продовженні циклу статей про підготовку до хрещення.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас