Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяче ліжечко: обираємо якісний і безпечний варіант

Дитяче ліжечко: обираємо якісний і безпечний варіант

Дитяче ліжечко – та річ, яка обов’язково з’являється в домі, де народився малюк, адже в ній дитя проводить доволі багато часу, особливо на початку свого життя. Як обрати дитяче ліжечко? На які важливі деталі потрібно звернути увагу? Про це у нашій статті.Звісно, купуючи будь-яку річ, ви розраховуєте отримати, в першу чергу, якість. А купуючи речі для дітей – пріоритетом є ще й безпека. Отже, основними критеріями вибору дитячого ліжечка можна назвати безпеку та надійність. Але як обрати саме таке ліжко?

• Обирайте ліжечка, виготовлені з екологічно безпечних, нетоксичних матеріалів, з гладкими поверхнями.

• Усі кріплення конструкції (наприклад, ті, які регулюють висоту бильця і т. п.), мають бути надійними, захищеними (щоби малюк не зміг їх відкрити, просунути пальчик в замок і поранитись).

• Ліжечко повинно мати безпечну глибину (аби дитина попросту не випала, коли, згодом, почне спинатися на ніжки) та відстань піж вертикальними планками. Рекомендована відстань – 7-8 см, адже, як занадто широка, так і занадто мала відстань між вертикальними планками (трубками) може бути небезпечною: через широкі маля може випасти, а у вузьких може застрягти ручка чи ніжка дитини. Зважте на цей важливий момент.

• Стійкість ліжечка – важливий момент. Навіть якщо ви хочете, аби ліжечко мало таку «опцію», як можливість гойдати дитину. Проте, з часом вона стає неактуальною, а дитина може сама розгойдуватись, що не завжди безпечно. Особливу небезпеку тут ховають конструкції, які стоять на полозах, але навіть якщо саме таке ліжечко припало вам до душі, обирайте ті варіанти, де є фіксатори.

• Дитяче ліжечко має «дихати», аби матрацик міг постійно провітрюватись, просушуватись. Саме тому обирайте ліжечка не з суцільним дном, а, наприклад, рейковим, або зі спеціальними отворами.

• Матрацик має відповідати розмірам дитячого ліжечка, поролон тут – не найкращий варіант, адже він вбирає вологу, пил, в ньому розмножуватимуться мікроорганізми, чого вам, звісно, не хочеться.

• Щодо білизни та «бортиків» для ліжечка, вони також мають біти гіпоалергенними.

Вдалого вам вибору, і нехай малюк росте здоровим!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас