Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо безпечне ліжечко для новонародженого

Вибираємо безпечне ліжечко для новонародженого
 

Маленькі дітки = великі дитячі покупки. А дитяче ліжечко – мабуть, найбільша і за розміром, і за вартістю. Крім того, вибирати дитячі ліжечка для новонароджених треба дуже ретельно, підходячи до цього питання з усією відповідальністю, адже маля проводитиме в ліжечку дуже багато часу! І перш ніж дивитися на розмір, колір і дизайн дитячих меблів для сну, ви повинні звернути увагу на їхню безпеку для дитини.Добре, що в цьому питанні держава на нашій стороні – вона диктує всім виробникам жорсткі стандарти. Зверніть увагу на те, щоб виріб відповідав ГОСТам. Якщо ж ви не довіряєте державним стандартам, купуєте саморобне або б/в ліжечко, вам потрібно буде визначити якість і безпеку виробу для малюка самостійно. На що ж тут варто звернути увагу молодим батькам?

Ліжечко для новонародженого: стандарти безпеки

• Планки і кутові рейки ліжечка не повинні бути розташовані далі, ніж через 6 см одна від одної, інакше дитина може застрягти між ними. Тому, вирушаючи на шопінг, вам краще взяти з собою лінійку.

• Кутові рейки ліжечка повинні бути зверху закриті спеціальними заглушками або оброблені так, щоб не було гострих кутів, країв і шорсткостей. Красиві ліжечка для новонароджених з декоративними шпилями і іншими фігурними наконечниками на кутах – не самий безпечний варіант. Також кути ліжечка не повинні підніматися над іншими планками більш ніж на 15 мм.

• У безпечного ліжечка вся фурнітура (болти, гайки і т.д.) повинні бути щільно закріплені, а поверхня матеріалу ліжечка в цих місцях – не мати гострих кутів, грубих, погано оброблених ділянок, трісок, що стирчать і можуть стати занозками та інших недоліків, які можуть травмувати дитину. Дерев'яна поверхня ліжечка повинна бути гладкою – без задирок і тріщин, а все ліжечко має бути міцним і щільно закріпленим в місцях з'єднань.

• Коли мова заходить про забарвлення, звертайте увагу не тільки на колір, але і на якість фарби. Так, фарба на старіших ліжечках може містити свинець, який небезпечний для дитячого здоров'я. Якщо ви підозрюєте, що у вже наявного у вас ліжечка фарба може бути небезпечною, відшліфуйте поверхню дерева і покрийте її безпечною емаллю. Якщо ліжечко не нове, і на ньому потріскалася або злазить фарба (навіть яка не містить свинцю), її також потрібно відполірувати і нанести безпечне покриття.

• Переконайтеся, що матрац чітко підходить за розміром ліжечка і щільно прилягає до його внутрішніх стінок. Щоб знати напевно, спробуйте провести наступний тест: якщо ви можете засунути два або більше пальців між матрацом і ліжечком, матрац не підходить (чим складніше вам буде заправляти дитяче ліжечко, тим краще для малюка).

І ще одне важливе правило техніки безпеки:

Ніколи не кладіть м'які іграшки, а також пишні ковдри і подушки в ліжечко новонародженого – вони несуть великий ризик удушення дитини під час сну (СРДС). Також останнім часом все сильніше рекомендується відмовитися від м'якого захисту на дитячому ліжечку, так як він також збільшує ризик СРДС. Якщо ви все ж таки вирішили користуватися таким захистом, вибирайте не м'які, а тонкі дихаючі бортики (тільки з тканини), які щільно прилягають по всій внутрішній поверхні ліжечка. І як тільки дитина навчиться стояти, відразу ж знімайте захист.


Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас