Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Які комп´ютерні ігри корисні для дітей

Які комп´ютерні ігри корисні для дітей
 

Комп'ютерні та онлайн ігри цікаві багатьом дорослим, не кажучи вже про дітей! Вони дарують безліч емоцій, а час за грою проходить просто непомітно. Нащастя, пройшли ті часи, коли вважали комп'ютерні ігри вкрай небезпечними і шкідливими для дитячої психіки, і сьогодні навіть дитячі психологи з упевненістю заявляють – онлайн ігри для дітей корисні, звичайно ж, якщо знати міру.Яким іграм варто віддати перевагу? Існує стереотип, що тільки ігри з серії «Знайди 5 відмінностей», різноманітні пазли і головоломки допомагають у розвитку дитини. Так, такі ігри цікаві і корисні, але навіть дорослому, погравши в таку гру всього півгодини часу, стає нудно, що ж тоді говорити про непосидючих малюків?

У той же час, різноманітні бродилки і стрілялки можуть захопити дитину на довгий час. Деякі батьки вважають, що в таких іграх немає нічого корисного – вони вчать тільки агресії. Насправді ж, в таких іграх, як для хлопчиків, так і для дівчаток, анітрохи не менше користі – вони вчать змагатися, досягати своєї мети, а також розвивають швидкість мислення і реакції. Інше питання, як дитина ставиться до такої гри. Якщо пояснити їй, що це всього лише гра і ніякого відношення до реального життя вона не має, тоді і вона допоможе у всебічному розвитку дитини.

З іншого боку, зараз просто неможливо уявити навіть навчання в школі без використання планшетів і комп'ютерів, а різноманітні ігри здатні весело і легко навчити дитину всьому необхідному. До речі, за даними фахівців, ті діти, які регулярно грають в онлайн ігри, набагато випереджають своїх однолітків у плані розвитку.

Як зробити ігри корисними? Просто! Ось декілька корисних порад:

• Зробіть ігри за комп'ютером не чимось завжди доступним, а заохоченням за хорошу поведінку, зроблені уроки і відмінну успішність.

• Дозволяйте грати не більше 2 годин на день, а весь інший час приділяйте іншим корисним заняттям.

• Стежте за тим, як грає ваш малюк, які емоції викликає у нього гра, і чи не змінюється його поведінка після цього.

• Постарайтеся зробити так, щоб ігри, в які грає дитина, були якомога більш різноплановими – ц допоможе розвивати різні навички.

• Нехай головними героями ігор завжди будуть позитивні і добрі персонажі, які вчать хорошим речам.

• Грайте самі в головоломки, шахи, судоку, тоді і ваш малюк буде із задоволення вирішувати різні завдання, розвиваючи власне мислення.

• Влаштовуйте хоча б раз на тиждень день без комп'ютера – це допоможе вчасно розслабляти психіку, і показати, що і без ігор світ навколо нескінченно цікавий, а життя не закінчується разом з грою.

Який можна зробити висновок? Всі комп'ютерні ігри дуже і дуже корисні для дітей незалежно від того, чи розвиваюча це гра, чи звичайний шутер. Головне те, як ваша дитина грає в неї. Завжди уважно стежте за процесом гри малюка, і тоді будь-яка гра піде йому на користь.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас