Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Гігієнічні прокладки: коли вони є небезпечними для жіночого здоров’я?

Гігієнічні прокладки: коли вони є небезпечними для жіночого здоров’я?
 

Гігієнічні прокладки – справжні помічники для кожної жінки. Нам складно уявити, як раніше жінки обходились без них, чуючи історії про те, що вони вигадували, аби забезпечити гігієну під час критичних днів – щиро співчуваємо своїм бабусям і мамам. Більшість з нас вважають, що прокладки чи тампони – це так просто і елементарно, невже потрібно дотримуватись якихось правил, вивчати інструкцію з їх застосування? Лікарі гінекологи наполягають, що потрібно, адже багато серйозних хвороб загрожують тій жінці, яка не знає правил використання цих гігієнічних засобів.Ви здивовані? Тоді поміркуйте самі. Насправді, прокладка є доволі сприятливим середовищем для розвитку мікробів: менструальна кров, яка накопичується, хімічний склад прокладки, дія температури тіла (приблизно 37°С), - створюється такий-собі «парниковий ефект», токсини, які є у наповненні прокладки можуть всмоктуватись тілом жінки. Існує навіть така закономірність: часто «жіночі» проблеми, такі як, наприклад, молочниця, дисбактеріоз і інші, загострюються чи заново з’являються саме після менструації. Гінекологи бачать цьому чітке пояснення: недотримання правил гігієни під час використання гігієнічних засобів. Під час менструації імунітет знижується, саме тому ці дні називають «критичними» - наш організм стає особливо вразливим.

Яких правил потрібно дотримуватися, використовуючи гігієнічні прокладки?

Надзвичайно важливо регулярно змінювати прокладку, не залежно від того, якої інтенсивності виділення і скільки «крапельок» має гігієнічний засіб. Кожних 3-4 години ви маєте змінювати прокладку (чи тампон). Важливо, також, ретельно мити руки перед та після проведення усіх цих гігієнічних процедур.

Обираючи гігієнічні засоби, прочитайте про їх склад на упаковці: бавовна – ось з чого складається «дихаюча» прокладка чи тампон. Купувати гігієнічні засоби краще, все таки, в аптеках.

Що стосується окремо теми тампонів, гінекологи наполягають на тому, що ці гігієнічні засоби не призначені для тривалого і частого використання. Тобто вводити тампон варто лише в «особливих» випадках, наприклад, ви не хочете пропускати заняття у басейні, або ж ви на відпочинку і бажаєте скупатися в морі, або ж вам потрібно одягнути дуже облягаючу сукню чи брюки. Але тампон, в жодному випадку, не є щоденним гігієнічним засобом, який можна вводити на тривалий період часу (наприклад – на ніч).

Багато жінок цікавить питання, чи є обов’язковим використання щоденних прокладок? Гінекологи запевняють: здоровій жінці не потрібна щоденна прокладка, адже вона також зайвий раз створюватиме той «парниковий ефект», про який ми вже говорили вище. Якщо ж без щоденки вам не комфортно – обирайте лише ті прокладки, які виготовлені із натуральних матеріалів і не містять ароматизаторів (!).

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас