Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як допомогти організму дитини відновитися після прийому антибіотиків?

Як допомогти організму дитини відновитися після прийому антибіотиків?
 

Ваш малюк захворів… Лікар призначив антибіотики, і, як би вам не хотілось цього уникнути, довелося пройти курс. Головне, що хвороба тепер позаду. Тепер ви розумієте: організму малечі потрібна допомога, адже антибіотики не перебірливі, вони придушують розвиток будь-яких мікроорганізмів, що попадають в поле дії препарату, вбивають всі бактерії, і шкідливі, і, на жаль, корисні. Звісно, дитячий організм страждає найсильніше. Але що робити, якщо лікування потребувало втручання антибіотиків? - Допомогти організму відновитися!Найперше, не можна ігнорувати призначення лікаря стосовно прийому пробіотиків, які приймають паралельно із антибіотиками (з першого дня антибіотикотерапії). Пробіотики – це такі речовини, які захищають корисну мікрофлору кишечника. Майте на увазі, що пробіотики не можна приймати одразу після прийому антибіотиків, між прийомом цих препаратів повинен бути певний проміжок, який складає дві години (не менше). Також, необхідно приймати і пребіотики – це речовини, що допомагають пробіотику якісно працювати. Про все це вам детальніше розповість лікар і зробить конкретне призначення, якому потрібно суворо слідувати.

Дуже важливим на даному етапі є забезпечення правильного раціону харчування дитини, яке сприятиме відновленню мікрофлори і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Харчування малюка має складатися із легкозасвоюваних продуктів, включати фрукти, овочі, обов’язково – кисломолочні продукти. Роль вітамінів зараз є особливо важливою: яблука, цитрусові, ківі, якщо маєте заморожену смородину, суниці-полуниці – чудово, саме час їх використати. Всі ці фрукти та ягоди багаті вітаміном С і зараз є дуже потрібними вашій дитині. Чай із плодами шипшини – ідеальний напій для вашого чада в період лікування та відновлення організму.

У раціон дитини, також, необхідно включити кефір та інші кисломолочні продукти, в яких міститься велика кількість лактобактерій (йдеться не про магазинні продукти з «надтривалим» терміном придатності). Хоч кефір і не здатен вирішити усіх проблем з кишечником, але, все ж, допомогти організму, підтримати його він допоможе.

Можливо, варто задуматись над тим, аби почати займатись спортом чи загартовуватись? Коли період відновлення закінчиться (зазвичай, триває втричі довше, ніж лікування антибіотиками) і організм малюка зміцніє – непогано було б підключити такі заходи для зміцнення здоров’я!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас