Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розірвання шлюбного договору

Розірвання шлюбного договору
 

Багато молодих пар, наслідуючи прикладам заходу, при вступі в шлюб складають шлюбний договір. Не варто думати, що це всього лише данина моді, шлюбний договір здатний не лише захистити ваше майно у разі розлучення, але й передбачити ряд нюансів, забезпечивши вам комфортне і спокійне життя.Укладається шлюбний договір у нотаріуса, тут же він може бути змінений або розірваний за бажанням обох, зафіксований в письмовому вигляді в будь-який час.

А що робити, якщо один з подружжя бажає розірвати договір, а другий – проти?

У цьому випадку вам допоможе суд. Звичайно, для того щоб суд прийняв вашу сторону, потрібна серйозна підстава, як порушення договору, при цьому воно повинно бути значним в матеріальному плані, щоб могти завдати шкоди, що значною мірою перевищує ту, якої сторона зазнала при укладенні договору. Також розірвання договору за рішенням суду можливо, якщо виникли обставини або їхня зміна, знаючи про які заздалегідь, сторони не підписали б даний контракт.

Шлюбний договір визнається розірваним, якщо суд постановив, що він був укладений з примусу, під впливом збігу обставин, помилки або обману. Також, якщо суд визнає, що договір не відповідає законодавству або був фіктивним, контракт втрачає свою силу.

Суд розглядає тільки ті випадки, коли один з подружжя відмовляється внести зміни або розірвати договір. Цікаво й те, що при неявці на судове засідання людини, що противиться, суд автоматично приймає рішення в сторону позивача.

При розірванні шлюбу будь-який шлюбний договір автоматично втрачає свою силу, крім тих пунктів, які передбачають подальші права та обов'язки після розлучення.

Особливу увагу варто приділити різноманітним кредитам – при зміні або розірванні шлюбного договору подружжя зобов'язані сповістити про будь-які зміни кредиторів. В іншому випадку кредитна фірма має право подати до суду про визнання шлюбного договору фіктивним. І якщо за договором один з подружжя набуває якісь майнові права, така постанова суду може позбавити його їх.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас