Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що розповісти дітям про Святого Миколая

Що розповісти дітям про Святого Миколая
 

Не за горами вже і низка новорічних свят, першим і одним з найулюбленіших у дітей, безумовно, є День Святого Миколая. Це християнське свято, яке здавна відзначають католики 6 грудня і православні 19 грудня. Що це за такий особливий день і як розповісти про нього своєму малюку?День шанування Святого Миколая Чудотворця – одне з найсвітліших, найдобріших і найчарівніших свят у році. Кажуть, якщо щиро попросити прощення за всі свої гріхи і загадати найпотаємніше бажання, Миколай його обов'язково виконає. Не важливо, чи вірите ви в чудеса, чи відзначаєте церковні свята, чи ходите постійно в церкву, цей день – прекрасний привід принести трохи казки та чарівництва в життя ваших дітей і рідних.

Що варто розповісти дитині про Миколая? Святий Миколай Чудотворець, за стародавніми переказами, жив у Малій Азії багато століть тому, в III-IV століття нашої ери. Народився він в сім'ї благочестивих батьків, і з народження відрізнявся своєю добротою, співчуттям і безкорисливістю. Він завжди допомагав усім, кому може і чим може – це унікальний приклад чесноти в чистому вигляді, якої варто повчиться кожному.

Один з численних переказів свідчить, що одного разу Святий Миколай дізнався про сім'ю одного бідняка, у якого було три доньки. Це була настільки бідна сім'я, що вони ледве зводили кінці з кінцями, і в батька абсолютно не було грошей для того щоб видати своїх дочок заміж, а без цього на дівчат чекала б дуже непроста доля. Миколай, який на передодні отримав у спадок всі заощадження своїх батьків, вирішив допомогти їм – вночі, накинувши старий плащ, він відправився до будинку бідняка. Побачивши розкрите вікно, він підкинув три мішечки із золотими монетами – по одному для кожної доньки. На ранок, помітивши «подарунок долі», дівчата вирішили, що це вірно Господь послав до них ангела, щоб врятувати їх.

Святого Миколая вважають захисником бідняків і стражденних, він завжди готовий прийти на допомогу і принести трохи чарівництва в життя кожного. Але, допомагає він тільки тим, хто чистий душею, чиї помисли безкорисливі й відкриті, хто істинно вірить в добро і живе зі світлом в душі.

А ще, Миколай Чудотворець протегує всім дітям. Малюки ж просто обожнюють це свято і завжди чекають з нетерпінням, адже Святий Миколай завжди приносить солодощі тим, хто добре поводився. А неслухняним дітям замість солодощів він дарує сушені гілочки різки, нагадуючи про те, яке покарання їх може чекати за погану поведінку.

У Західній Європі Святий Миколай приносить подаруночки в носочки, які діти заздалегідь вішають на камін, у нас же вважається, що якщо дитина добре поводилася, то Миколйа обов'язково порадує її улюбленими солодощами, залишивши їх під подушкою. А ще Святий Миколай обожнює домашнє печиво і молоко, тому якщо хочете порадувати його, напередодні обов'язково приготуйте разом з дитиною смачне частування Миколаю і залиште на ніч на столі разом зі склянкою свіжого молока.

Ніч на передодні свята чарівна – перед сном потрібно обов'язково загадати бажання Святому Миколаю, і з цією думкою постаратися заснути, тоді воно обов'язково збудеться. Послухавши добрі історії про Святого Миколая Чудотворця і неодмінно загадавши бажання, діти засинають солодким сном, і хочеться вірити, що в цю ніч кожному малюку присниться найдивовижніший і найчарівніший сон!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас