Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Мануальна чи електрична: вибираємо зубну щітку для малюка

Мануальна чи електрична: вибираємо зубну щітку для малюка
 

Привчаючи дитину до догляду за зубами і порожниною рота, ви повинні підтримувати інтерес дитини до даного процесу, і якщо для цього малюку доведеться купити електричну зубну щітку – сміливо купуйте! Багато батьків задаються питанням: яка зубна щітка краща для дитячих зубів? І мануальна, і електрична – обидва варіанти вдалі. Але іноді з електричною зубною щіткою діткам попросту цікавіше чистити зубки.Так, з мануальною зубною щіткою малюк буде управлятися швидше, адже рухаючи нею вперед-назад, він очищає відразу кілька зубів. Цей варіант краще підійде для маленьких непосид. З іншого ж боку, електрична щітка за раз охоплює тільки один зубик, але чистить набагато ретельніше. Чищення зубів такою щіткою займає більше часу, тому вона скоріше підійде терплячим діткам. Тобто, вибираючи зубну щітку для малюка, враховуйте його характер і темперамент.

На що ж ще варто звернути увагу?

- І мануальна, і електрична дитяча зубна щітка має бути ліцензованою і схваленою для дітей. Це означає, що і за формою, і за матеріалами, з яких вона виготовлена, щітка буде безпечною і залишиться ефективною протягом декількох місяців.

- Вибирайте щітку з м'якою, закругленою щетиною. Дитині не підійде жорстка і навіть середньої жорсткості зубна щітка, адже тільки м'яка буде достатньо ніжною до зубів і ясен малюка.

- Розмір головки і ручки зубної щітки має бути розрахований на дитину (доросла щітка їй не підійде). Мануальна або електрична, щітка повинна зручно поміщатися в роті малюка, щоб нею можна було вільно рухати, дістаючи до важкодоступних місць, де можуть накопичуватися залишки їжі. Ручка ж повинна бути великою, щоб маленька дитяча рука могла її тримати і контролювати.

- Відмінним варіантом для маленьких діток стануть зубні щітки, які грають музику хвилину-дві, поки необхідно чистити зубки (закінчити потрібно, коли музика замовкає)

Добре буде, якщо ви візьмете малюка з собою вибирати зубну щітку. Адже щіткою, яка йому подобається, він буде користуватися з більшим ентузіазмом (як і зубною пастою з його улюбленим смаком). Але не чекайте, що дитина сама буде бігти чистити зубки після кожного прийому їжі. Років до 8-10 вам доведеться стежити за тим, щоб малюк не пропускав таку важливу процедуру, як чищення зубів. Адже маленькі дітки, як правило, чистять зуби з великою неохотою. Просто м'яко наполягайте на цьому кожен ранок і вечір.

Що ще можна зробити?

- Придумайте і співайте щораз під час чищення зубів свою пісеньку. Це може бути і просто улюблена пісенька малюка, головне, щоб він добре знав слова. Поки він буде чистити зубки, пару хвилин співайте йому пісеньку, так він буде знати, коли можна закінчити процедуру.

- Рахуйте зубки, які чистите. До віку близько трьох років у дитини вже буде 10 зубів зверху і 10 – внизу. Перетворіть чищення зубів у гру, під час якої рахується кожен почищений зубик. Особливо це актуально для електричних зубних щіток, які чистять по одному зубику за раз.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас