Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як не погладшати під час новорічних свят?

Як не погладшати під час новорічних свят?
 

На зиму багато з нас «запасаються» зайвими кілограмами, і це навіть природно, адже коли нам холодно – споживаємо більш калорійну їжу, бажаючи зігрітися, нам потрібно більше енергії. А тут ще й тривалі та щедрі зимові свята: як же не погладшати? Навіть худі люди, які не схильні до повноти, трохи додають у вазі після новорічно-різдвяного застільного марафону. Проте, ми впевнені, що це не єдиний сценарій розвитку подій і таку закономірність можна виправити, якщо запастись деякими знаннями та підключити трохи більше контролю. Отож…Якщо ви дотримуєтесь певних правил у харчуванні, наприклад, обмежено споживаєте рафінований цукор, біле борошно, жирну, смажену їжу і т. п., - з наближенням святкових днів дайте собі установку не порушувати їх ні за яких обставин. Заключіть парі самі з собою. Ви не маєте оголошувати всім за столом, мовляв, я не їм того і того, бо я дбаю про своє здоров’я і фігуру. Просто контролюйте свій раціон і надалі (не зважаючи на великий асортимент смаколиків на святкових столах).

А якщо ви вже набули нових стабільних звичок харчування, то такі «утримання» перестають бути чимось складним. Переборювати себе не потрібно, адже ви «відучили» свій мозок отримувати насолоду від, раніше таких смачних, кексиків та майонезних салатів. Чудово, якщо ви зможете виробити нові звички харчування ще до святкового буму (тоді легше буде володіти собою за столом ;). Психологи кажуть, що для цього потрібно близько місяця харчуватися певним чином (виключивши заборонені продукти повністю), аби виробити нові звички.

Думайте про поєднання продуктів

Жирні страви не доповнюйте вуглеводами, майонезні салати зі смаженою картоплею – теж не найкраще для вашої фігури (і здоров’я) поєднання. А коли вже і їсте жирну їжу – доповнюйте її зеленню, адже вона сприяє тому, аби жири менше всмоктувались.

Коли ви в гостях – звісно, не можете диктувати меню, замовляючи ті чи інші страви, а от формуючи меню у власному домі, ламайте звичні стереотипи: менше майонезу та жирної, смаженої їжі. Чому б не побалувати гостей морепродуктами, салатами з великою кількістю зелені, овочів, приправлені олією (оливковою, кунжутною), а які ж смачні та легкі фруктові салати, приправлені йогуртом – чудова альтернатива тортам, які наприкінці святкування вже нікому не «лізуть».

Не поспішайте

Їжте повільно, ретельно пережовуючи страви (чи відомо вам, що інформація про насичення поступає в мозок значно пізніше, ніж, власне, відбувається це насичення, а за цей час ми встигаємо переїсти). Візьміть за звичку їсти повільно, постійно контролюючи осанку, користуючись обома приборами (виделкою і ножем) – все це допомагає не переїдати.

Алкоголь – в міру

Алкоголь гальмує центр насичення, тож випиваючи кожен наступний бокал, ви втрачаєте контроль над прийомом їжі. Надавайте перевагу червоному сухому вину (сорти червоного винограду Мерло, Каберне містять речовини, які сприяють спалюванню жирів).

Під час застілля нагадуйте собі, що це ви не в останнє їсте, завтра їжі теж буде достатньо і післязавтра…;) Навіть, якщо ви вирішили дозволити собі щось, що виходить за межі ваших звичних принципів харчування – зробіть наступний день розвантажувальним: лише легкі страви, більше рідини (негазованої води, трав’яних чаїв, свіжовичавлених соків)

Веселих та смачних вам свят без шкоди для фігури!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас