Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як правильно обирати новорічну ялинку чи сосну?

Як правильно обирати новорічну ялинку чи сосну?
 

Улюблені багатьма зимові свята вже на порозі! В повітрі витає дух свята: вітрини виблискують яскравими вогнями гірлянд, вулиці потроху прикрашають святковою атрибутикою, симпатичні ялиночки в ресторанах і кафе, в торгових центрах, магазинах і просто на вулицях і площах міст нагадують нам, що свята не за горами. А й справді, які ж Новий рік та Різдво без головного атрибута – красуні-ялиночки, аромат якої одразу пробуджує в уяві асоціації свята, даруючи нам емоцію радості?Ялинці чи сосні, яку забираємо до себе в дім на усі свята, доведеться пережити чимало, адже зимові свята – чи не найдовші, і ялинку прийнято тримати в домі аж до Водохреща – заключного свята зимового циклу. Тож як обрати зелену красуню, аби вона як найдовше радувала нас свіжим виглядом та ароматом? Ми зібрали для вас основні поради експертів і хочемо поділитися цінними знаннями.

Отож, обираючи зелену красуню, яка буде символом свят у вашому домі, не залежно від того, зупините ви свій остаточний погляд на ялині чи сосні, окрім того, що вам мають підходити розміри та форма деревця, зверніть увагу на сам стовбур. Насправді, ми рідко робимо це, адже звикли оцінювати «якість» хвойного дерева за пишністю гілочок, станом, власне, самих голок. А до стовбура наш погляд, зазвичай, не доходить. Та справа в тому, що саме товщина стовбура може підказати вам, скільки потенційно може простояти ялинка. Надто тонкий стовбур – ознака того, що така ялиночка (сосна) може швидко зсохнути, а от у більш масивному стовбурі (в діаметрі від 5 см) – більша кількість поживних речовин, які підгодовуватимуть зелену красуню протягом усіх святкових днів, тож вона довше зберігатиме гарний, свіжий вигляд.

Також, окрім товщини стовбура, варто оцінити його зовнішній вигляд: в хорошого дерева він не має сторонніх наростів, ознак грибку. Він має бути чистим, зі світлою корою, рівномірно забарвлений. Також, гарний показник здорового дерева – наявність голочок на самому стовбурі (а не лише на гілочках).

Також, звісно, зверніть увагу на голочки хвойного дерева, доторкніться до них, проведіть рукою. Якщо вони доволі сухуваті і деякі навіть почали осипатися від дотику – зрозуміло, що це дерево вже не таке свіже, як хотілося б. Якщо ж голочки пружні, смолянисті (трохи липкі) – це означає, що ялинка (сосна) свіжа, вона простоїть довго, а ще – таке дерево матиме інтенсивніший хвойний запах, через який багато людей віддають перевагу натуральним зеленим красуням над штучними.

Обирайте ялинку і сосну з більш темним, інтенсивним забарвленням голок – це свідчення свіжості дерева, а от світлі голочки (салатові чи навіть ледь жовтуваті) – недобра ознака, таке дерево, швидше за все, швидко осиплеться.

І на останок, купуйте зелену красуню лише у спеціально визначених для цього місцях, також, дерево повинно мати свій паспорт, де буде зазначено його номер та штрих-код. Якщо ви не хочете підтримувати браконьєрів, поцікавтесь наявністю у продавця певних документів: накладної з лісництва, сертифікату радіаційного обстеження, дозволу на торгівлю (з мокрою печаткою).

А у наших наступних статтях ми розповімо вам, як на довше зберегти свіжість та аромат вашої зеленої красуні!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас