Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Міфи про МРТ діагностику

Міфи про МРТ діагностику
 

Практика використання МРТ в діагностиці налічує вже більше 40 років. Це дуже поширена процедура, яка часто використовується в медичній практиці. Однак, як стверджують спеціалісти МДЦ Експерт - http://mdcexpert.com, незважаючи на це, до цих пір магнітно-резонансну томографію супроводжує чимало міфів. В них ми і пропонуємо розібратися сьогодні.«МРТ і КТ – це практично одне і те ж саме»

В основі магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії лежать абсолютно різні принципи дії. Багато пацієнтів, не розуміючи до кінця відмінності між КТ і МРТ, вважають, що ці види діагностики ідентичні. На відміну від КТ, де використовуються рентгенівські промені, в основі МРТ лежить робота магнітного поля, завдяки якому і відбувається візуалізація м'яких і кісткових тканин, судин і внутрішніх органів людини.

«МРТ – це боляче»

МРТ є неінвазивною процедурою. Якщо говорити простіше, то в процесі діагностики ніщо і ніхто не торкається людини, а вся процедура швидше нагадує фотосесію, тільки без спалаху, в процесі якої шар за шаром робляться знімки організму. Для того щоб вийшли найбільш точні знімки, від пацієнта потрібно просто розслабиться і лежати, не рухаючись.

«МРТ шкідлива для організму»

На сьогоднішній день до цих пір не знайдено причин, які можуть хоч найменшою мірою нашкодити нашому організму. Ця процедура абсолютно нешкідлива практично для всіх. Але, як і скрізь, є свої винятки. МРТ протипоказано проводити людям, які мають металеві предмети в організмі, так як під впливом магнітного поля вони нагріваються і можуть вийти з ладу. Якщо є якісь металеві предмети в тілі, про це пацієнту потрібно заздалегідь сказати своєму лікарю.

«МРТ не можна проводити дітям і вагітним»

Враховуючи тривалу історію використання МРТ в діагностиці, було проведено чимало досліджень щодо шкідливого впливу цього виду обстеження на організм людини. Крім того, враховуючи відсутність рентгенівського випромінювання, введення препаратів та іншого втручання, а також болючих відчуттів і дискомфорту, МРТ проводиться як вагітним, так і маленьким дітям щодня.

МРТ є найпрогресивнішим методом діагностики в наш час, який має найбільш високі діагностичні можливості на сьогоднішній день. Не вірте міфам, якими оповита МРТ діагностика, а при виникненні будь-яких питань і сумнівів не шукайте інформацію у знайомих або в мережі Інтернет, а краще просто розпитайте про все свого лікаря.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас