Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особливості праці вагітних жінок: роз´яснення від юриста

Особливості праці вагітних жінок: роз´яснення від юриста
 

Кожна з жінок працює, але не всі знають свої права і не можуть їх захистити. Коли жінка вагітна, її особливий стан є підставою для легкої праці, але вагітність жінка підтверджує медичним висновком, довідкою, яку приносить з медичного закладу, де вона стає на облік у лікарні, де спостерігають за здоров’ям вагітних.Кодекс Законів про працю в України, стаття 176, виділив такі умови праці для вагітних: зокрема те, що існує заборона залучати вагітних жінок до нічної зміни на роботі, надурочної праці або у вихідні дні. А також потрібно знати, що не можна направляти вагітних у вiдрядження.

А ст. 178 того ж Кодексу передбачено, що для вагітної жінки знижуються норми праці, вона стає легшою, зменшуються норми виробітку, жінку переводять на легку працю, але при цьому зберігається середній заробіток, як при тих умовах, що вона працювала до вагітності. Коли ж роботодавець наполягає на роботі, яка заборонена законодавством, жінка має право на захист визначених Законом прав. Вона може звернутися до комісії з трудових спорів, профспілки, з заявою, зазначивши про порушення прав, і роботодавець повинен змінити свою точку зору. Якщо це не діє, звертайтеся з заявою до органів прокуратури. Жінка може звернутися також до суду про захист своїх прав. Хочу нагадати, що там, де є трудовий спір, судове мито не сплачується, отже, це безкоштовно.

Трапляються ще такі порушення з боку роботодавців: дізнавшись, що жінка вагітна, він її звільняє. Як правило, жінка не бореться за свої права, але вона повинна знати, що заборонено звільняти вагітних. Таке порушення відбувається тому, що роботодавець не хоче виконувати свої обов’язки, а вони такі: згідно ч.1 ст. 179 КЗпП України, коли жінка надає довідку про те, що вона вагітна, їй надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 після. Окрім того, жінка має стабільне місце роботи, куди вона може повернутися після того, як дитині буде три роки. А роботодавцю не хочеться, щоб жінка була часто на лікарняному з дитиною або не працювала в повному обсязі. Важливо поновити свої права, звернутися до суду і в цьому випадку.

Обов’язково в позовній заяві вкажіть, що Ви в скрутному матеріальному становищі і не можете отримувати декретні кошти. Захист прав вагітної однаковий, як заміжньої жінки, так і одинокої. Вимагайте в заяві поновити Вас на роботі, вказавши, ким Ви працювали, і визнати наказ про Ваше звільнення недійсним і незаконним. Якщо роботодавець буде погрожувати, вкажіть і цей факт в заяві.

Окрім того, в заяві вкажіть, що Ваш роботодавець повинен сплатити Вам суму, яка виникла під час вимушеного прогулу. До Вашої заяви додайте наступні документи: довідку про те, що Ви перебуваєте на обліку в жіночій консультації, копію трудової книжки, де вказано, коли Вас прийнято на роботу і на яку посаду, і за яких умов звільнено.

Автор: Вікторія

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас