Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Війни з домашкою: як привчити дитину робити уроки уважно і вчасно?

Війни з домашкою: як привчити дитину робити уроки уважно і вчасно?
 

Домашня робота допомагає дітям не тільки вдосконалити і закріпити знання зі шкільних предметів, а й виховує в них самостійність, почуття відповідальності. Уміння читати, розуміти і слідувати вказівкам самостійно, грамотно розподіляти свій час, виконувати завдання правильно і в строк – необхідні навички для кожної людини. Так, для вашого школяра домашнє завдання може бути справжнім випробуванням, а його виконання може перетворитися в справжню війну між вами і дитиною. Але з вашою невеликою допомогою ненависна «домашка» може стати для крихітки не просто корисним, а безцінним досвідом самонавчання.Що ви можете зробити?

1. Обладнайте спеціальне місце для виконання домашньої роботи. Це має бути добре освітлене, тихе місце у вашому будинку без жодних відволікаючих чинників (телевізора, братів/сестер, що грають поблизу, людей, які говорять по телефону і т.д.). В ідеалі, звичайно, у школяра повинен бути свій навчальний куточок зі зручною партою і стільчиком, ящиками і поличками, щоб все необхідне було під рукою.

2. Визначте точний час для виконання домашнього завдання кожен день. Деякі дітки швидше справляються з уроками, якщо сідають їх робити незабаром після повернення зі школи (наприклад, пообідавши і відпочивши півгодинки). Іншим же, навпаки, потрібно відпочити, провітритися, зайнятися чимось зовсім іншим (погуляти, сходити на тренування) і тільки ввечері приступати до домашнього завдання.

Ви можете визначити чіткий час для домашньої роботи кожен день - наприклад, о 4 або 6 вечора, або ж зробити завдання на дом пріоритетним, заборонивши грати в приставку, комп'ютер або дивитися телевізор, поки воно не буде виконано. Тут вже вам вирішувати, який зі способів краще працюватиме з вашим школярем.

3. Дозвольте дитині взяти участь у встановленні правил щодо домашнього навчання. Ви разом повинні визначити як місце, так і час для виконання домашньої роботи - ні в якому разі не робіть цього в односторонньому порядку. Обговоріть все з дитиною і прийдіть до згоди, так у вас буде набагато менше приводів сперечатися з приводу домашніх завдань.

4. Простежте за тим, як дитина зазвичай виконує домашнє завдання. Можливо, вона стопориться на певній задачі або легко відволікається. Чи розуміє ваш школяр правильно завдання, не ускладнює його для себе? Чи переривається виконання домашньої роботи телевізором, телефонними дзвінками, повідомленнями? Якщо так, вам потрібно переглянути правила виконання того, що задано на будинок і, можливо, обговорити труднощі, що виникають при самонавчанні, з учителем.

5. Не робіть домашнє завдання за дитину. Немає нічого поганого в тому, щоб допомогти дитині сконцентруватися, організувати її, підштовхнути до того, щоб сісти за уроки. Але ні в якому разі не виконуйте завдання за неї. Іноді вам доведеться допомогти – пояснити умови задачі, вимоги вчителя до виконуваного завдання, пояснити прочитане, але не зрозуміле. Але не робіть це відразу ж, дайте дитині час подумати і постаратися зрозуміти самостійно.

6. Нагороджуйте дитину за її успіхи. Час від часу перевіряйте домашню роботу свого школяра і хваліть його за все, що він зробив правильно. Якщо знаходите помилки, не критикуйте. Замість цього разом попрацюйте над помилками і визначте, в чому конкретно і чому у дитини виникли складності.

7. Спілкуйтеся з учителем. Якщо ви помітили, що із завданням по якомусь із предметів постійно виникають складнощі (дитина не розуміє завдання або не знає, як його виконати, не може зрозуміти прочитане або почуте на уроці), поговоріть про це з учителем. Можливо, він підкаже, з якого боку підійти до даної проблеми, щоб зарадити їй.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас