Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Допомога малозабезпеченим родинам: хто може її отримати в 2016 році

Допомога малозабезпеченим родинам: хто може її отримати в 2016 році
 

В Україні держава піклується про родини, які мають низькі доходи, надаючи допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».Зазвичай, така допомога призначається відділом соціального забезпечення або за місцем прописки родини, або місцем фактичного проживання, скажімо, це у випадках, якщо родина зареєстрована у Львові, а проживає в Києві, можливо, навіть, орендує, знімає житло.

Але можна отримати допомогу при умові, якщо буде подано довідки про склад сім’ї і про те, що Ви не отримували таку допомогу в соцзабезпеченні за місцем реєстрації (постійного місця Вашого проживання). Допомога виплачується тим сім’ям, які мешкають постійно на території України та вважаються малозабезпеченими, відповідно до висновків соцзабезпечення. Тобто, якщо Ви проживаєте за кордоном і буваєте в Україні тимчасово, Вам можуть таку допомогу і не призначити.

Щодо визначення, кого вважають малозабезпеченою сім’єю, то це така родина, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право родини на цю допомогу залежить не лише від доходів, а від того, чи працюють члени родини працездатного віку.

Сім’єю, яка може претендувати на допомогу, може бути подружжя; або подружжя, яке має дітей: рідних, або усиновлених, або підопічних, віком до 18 років. Це стосується дітей, які навчаються на стаціонарі в ПТУ, технікумах, інститутах, університетах, до досягнення ними 23 років, які неодружені і не мають дітей. А також неодружені діти, яким вже є 18 років, і які є інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи та проживають спільно з батьками.

Також до пільгової категорії відносяться подружжя, в яких батьки чоловіка та дружини непрацездатного віку і проживають разом з ними, і яких ті утримують, тому що ті не мають власних доходів. Має право на пільгу той, хто проживає спільно з одиноким інвалідом I групи та доглядає його. Жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, ведуть спільне господарство (фактичні шлюбні відносини), але не перебувають у шлюбі, але мають дітей (спільних).

До складу сім’ї не включаються люди, які перебувають на повному державному утриманні, тобто ті, які проживають в будинках перестарілих, інтернатах, дитячих будинках тощо.

Для того щоб отримувати допомогу, в соцзабезпеченні, Вам потрібно надати копії паспорту та ІПН, довідку про склад родини (видає ЖЕК за місцем проживання). Окрім декларації про доходи та майно осіб, на підставі довідок з місця роботи або фіскальної служби, надається довідка про наявність та розмір земельної частки (паю), її можна отримати в земельних ресурсах за місцем проживання (фактичного перебування). В доходи не входить нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги, сплачені членами сім’ї аліменти. Окрім того, в заяві Ви підтверджуєте згоду на обробку персональних даних щодо Вас та родини.

Якщо Вам буде призначено допомогу або відмовлено, про це буде повідомлено Вам листом відділом соцзабезпечення протягом 10 календарних днів з дня подачі Вами документів.

Важливо знати: якщо допомогу буде призначено, а потім з’ясується, що були надані дані, які неправдиві, (скажімо, якщо родина має додатковий дохід, про який не повідомила, або мала коштовні покупки), то ця допомога буде визнана неправомірною і буде припинена, і кошти, які виплачувалися сім’ї, в судовому порядку будуть стягнуті як незаконно отримані.

Якщо допомога призначена, то її можна отримувати в такій сумі:

В 2016 році з січня по квітень: на 1 особу становить: 1330 грн., на одну працездатну особу – 1378, на тих, хто втратив працездатність – 1074 грн.

З травня прожитковий мінімум збільшується: на 1 особу – 1399 грн., на одну працездатну особу – 1450, на тих, хто втратив працездатність – 1130 грн.

І з грудня 2016 також планується підвищення суми: на 1 особу на місяць – 1496, на одну працездатну особу – 1550, на тих, хто втратив працездатність – 1280 грн.

Дорогі читачі, Ви самі можете ставити запитання з приводу статті, або пропонувати тему.

Автор: Вікторія

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас