Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибір дитячого садка: враховуємо всі моменти

Вибір дитячого садка: враховуємо всі моменти
 

Вибір дитячого саду для своєї дітвори – відповідальна місія. Часто батьки ставляться до цього моменту навіть з деяким трепетом, адже в житті їхньої дитини настає новий період: вона дорослішає, стає більш самостійною, віддаляється від батьків. Хочеться передати дитину в надійні руки, в той дитсадок, де вона буде в безпеці, де їй дадуть необхідний догляд і турботу, туди, де дитина буде вчитися і розвиватися.З огляду на такі високі вимоги до дитсадка, батькам доводиться нелегко в пошуках підходящого закладу, адже це вимагає чималих витрат часу і сил.

Починаємо пошуки дитсадка завчасно

Звичайно, за законом вас зобов'язані записати і прийняти в найближчий державний дитячий сад, за яким закріплений ваш будинок, але на практиці буває по-різному. Тому пошуки (як державного, так і приватного) дитячого садка починайте заздалегідь.

Коли ви вже вивчили основну інформацію «заочно» і визначилися і закладом, варто поїхати в дитячий сад, оглянути його територію: наскільки вона упорядкована, охайна, чи є якісь пристосування для ігор, пісок в пісочницях. Скрупульозно огляньте все: наскільки добре захищена територія, чи відсутні дірки в паркані, чи прибирається сміття? Адже саме у дворі буде гуляти ваша дитина, і важливо, чи буде вона тут в цілковитій безпеці. Також охайність території може багато розповісти про сам заклад, його керівництво.

Огляньте сад всередині. Знову ж таки, наскільки тут чисто і затишно? Порівняйте стан коридорів і груп з кабінетом завідувача, чи не занадто сильний контраст? Таке порівняння може стати дуже інформативним для вас.

Обов'язково поцікавтеся про наявність додаткових занять, гуртків: іноземна мова, хореографія, гімнастика... Також, з'ясуйте, з якого віку приймають дітей.

Знайомство з вихователем

Зустріньтеся з майбутнім вихователем вашої дитини. Спробуйте завести розмову про його підопічних, як вихователь відгукується про них, про їхніх батьків. На зустріч з вихователем можна прийти разом з дитиною – так ви зможете поспостерігати, чи шукає вихователь контакту з вашим малюком, як реагує дитина. Вихователь – це не просто людина, яка буде піклуватися про вашу дитину, навчати її і виховувати, він також передає дітям свою життєву позицію, адже для малюків він є великим авторитетом.

«Екскурсії» в дитсадок

Ще до запису в садок приходьте з дитиною погуляти поруч або на територію самого дитячого садка. Таким чином, ваша дитина вже почне адаптуватися до нових умов, нової території, а ви зможете поспостерігати, наскільки дітям комфортно і затишно тут, як відбувається спілкування вихователів з дітьми, наскільки ретельне спостереження і т.д.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас