Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Правильний забір аналізів – щоб їх результати були максимально точними

Правильний забір аналізів – щоб їх результати були максимально точними
 

Процедура здачі аналізів – доволі відповідальний момент, адже якщо не дотримуватись простих правил – весь сенс її втрачається. До здачі аналізів потрібно певним чином готуватися, лише тоді можемо бути певними, що їх результати будуть максимально точними та інформативними.

Аналіз сечі

Мабуть, вам відомо, що для аналізу найкраще збирати першу, концентровану нічну сечу. Тобто забір проводиться під час першого сечовипускання після пробудження. Береться так-звана «середня сеча», збирається вона не одразу, а посеред сечовипускання. Чому має бути саме ранкова сеча? – Справа в тому, що у ранкових пробах сечі відхилення, спричинені фізичною активністю, положенням тіла, дієтою виявляються мінімальними.

Також врахуйте, що напередодні збору сечі слід обмежити вживання спиртного, адже це може вплинути на результати аналізів. І, звісно, перед збором сечі потрібно провести ретельну гігієну зовнішніх статевих органів. Сечу найкраще збирати в одноразовий посуд із широким горлом (чистий, стерилізований посуд).

Інколи, коли йде мова про збір сечі у дитини, батьки запитують, чи підійде сеча, взята з дитячого горщика? Така сеча не підходить для аналізу, адже навіть після обробки в ній може залишитись осад фосфатів , який сприяє розкладу сечі. Зібрану сечу потрібно якнайшвидше доставити у лабораторію.

Також, не можна досліджувати сечу під час менструального циклу. При недотриманні правил збору та зберігання сечі можуть трапитись помилки у дослідженні аналізів.

Аналіз крові

Забір венозної крові проводять натще, останній прийом їжі має бути за 12 годин до забору крові, те саме стосується вживання спиртного і куріння. Адже після вживання їжі в крові збільшується вміст глюкози, тригліцеридів, холестерину, неорганічного фосфору, заліза, амінокислот. Найкращий період для здачі крові – між 7 і 9 годинами ранку.

А от загальний аналіз крові можна здавати після легкого сніданку.

Аналіз калу

Для проведення досліджень, свіжо виділений кал збирають у чистий пластиковий чи скляний посуд. Ємність має щільно закриватися. Не можна збирати кал після клізми, вживання рицинової олії, введення ректальних свічок. Кал не повинен містити домішки сечі. Для проведення якісної проби на наявність прихованої крові, за кілька днів до забору аналізів потрібно вилучити з раціону пацієнта м'ясо та рибу, зелені та червоні овочі.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас