Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Свіжовичавлені соки для дітей: що приготувати, як поїти?

Свіжовичавлені соки для дітей: що приготувати, як поїти?
 

Безсумнівно, свіжовичавлені соки – прекрасний спосіб наповнити дитячий організм корисними поживними речовинами і вітамінами. Чи варто говорити про те, що натуральні соки неймовірно корисні для дитини? Крім того, більшість діток дуже їх люблять. Тим більше, що фрукти та овочі можна змішувати так, щоб напій відповідав смаковим уподобанням кожного окремого чада.Свіжовичавлені соки корисні як дітям, так і дорослим, але маленьким гурманам їх рекомендується давати, відповідно, в менших кількостях. Багато батьків побоюються давати 100% натуральні соки своїм дітлахам, але не думають про шкідливу їжу, яку споживає чадо день у день. Свіжий сік – найкраще, чим ви можете побалувати свого малюка!

Не бійтеся давати дитині свіжовичавлені соки, навпаки, спробуйте включити їх в дитячий раціон на щоденній основі.

Як правильно поїти дитину свіжовитиснутими соками

• Немовлята мають пити мамине молоко, їм не рекомендується давати соки в принципі.

• Відносно того, коли краще вводити свіжовичавлені соки в раціон дитини, вам краще проконсультуватися зі своїм педіатром. Але більшість мам пропонують діткам спробувати такі соки у віці від 1 до 2 років. Бажано (але не обов'язково) діткам від 2 до 12 років розбавляти натуральні соки водою (1:1) і давати їх не більше 150 мл в день.

• Обов'язково пропонуйте фреші підлітку – це прекрасний спосіб поповнити його раціон фруктами і овочами, які так необхідні його організму, що розвивається.

• Концентровані соки, як сік зі шпинату, крес-салату, капусти, петрушки або буряка корисні дітям, але в маленьких кількостях. Навіть для дорослих такі фреші є занадто концентрованими, тому навіть вам краще потроху починати і поступово збільшувати порцію соку до 1 склянки. Оптимальний варіант – покласти в сік зовсім небагато такого концентрованого інгредієнта і додати до нього яблуко або інший фрукт – такі соки інтенсивно очищають організм і живлять його.

• Яблучний і виноградний соки в період застуди і відновлення після хвороби принесе величезну користь.

• Починайте давати дитині розбавлений водою свіжовичавлений сік пару раз на тиждень і дійдіть до 1-2 порцій на день. Почати краще з чистого яблучного соку, розведеного водою наполовину. Потім потроху можна ввести і інші соки, а також комбіновані фреші.

• Щоб ваш малюк отримував максимум користі від свіжих соків, давайте йому різноманітні фреші, а не постійно один і той самий.

• Свіжовичавлений сік з додаванням банана або авокадо не тільки втамує спрагу, але і послужить легким перекусом.

Свіжовичавлені соки, які сподобаються малечі

Яблучний сік: 3-4 яблука середнього розміру.

Ананасово-морквяний сік: 2 морквини і пара таких же шматочків ананаса.

Апельсиновий сік: 2 середніх апельсина.

Апельсиново-морквяний сік: 1 апельсин і 1 морквина.

Яблучно-виноградний сік: 2 яблука і невелике гроно винограду.

Грушевий сік: 2 середні груші.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас