Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо електронну гойдалку для маляти: на що звернути увагу?

Вибираємо електронну гойдалку для маляти: на що звернути увагу?
 

Для багатьох виснажених новоспечених батьків електронна гойдалка для малюка може стати справжнім порятунком. Цей пристрій імітує ритмічні гойдаючі рухи, які дитина відчувала в утробі і які заспокоюють її зараз, коли мама заколисує, допомагаючи заспокоїти капризного або неспокійного грудничка. Та й просто такі гойдалки подобаються багатьом немовлятам!Багатьом, але не всім. Тому перш ніж зважитися на таку покупку, а коштує вона недешево, вам краще випробувати пристрій у друзів або взяти напрокат, що допоможе вам зробити правильний вибір. А враховуючи, що гойдалки для немовлят актуальні, як правило, лише протягом перших місяців життя дитини, можливо, прокат стане для вас ідеальним варіантом. Адже, незважаючи на те, що деякі з них мають обмеження у вазі до 13 кг, рекомендується припинити користуватися електронними гойдалками, коли вага дитини досягне 8-11 кг (або раніше, якщо малюк навчився перевертатися).

Звичайно ж, навіть найкраща гойдалка ніколи не замінить людського контакту, тому більшість експертів рекомендують обмежити час її використання (коли немовля не спить) до години в день. Але якщо вашій дитині подобається гойдалка, вона може бути дійсно корисною – заспокоїти дитину, подарувавши вам довгоочікувану тишу, і дати трохи вільного часу для домашніх справ.

На що звернути увагу при покупці електронної дитячої гойдалки?

1. Тип. Електронні гойдалки для малюків продаються в самих різних комплектаціях: від базових моделей без жодних наворотів до повноцінних розважальних центрів зі всілякими примочками. Також ви можете вибирати між компактними портативними моделями і повнорозмірними гойдалками для немовлят в залежності від того, скільки у вас є вільного місця, і чи збираєтеся ви брати пристрій з собою в поїздки.

2. Батарейки чи провід? Багато дитячих гойдалок працюють від двигуна на батарейках – це може бути зручно, якщо ви не любите дроти. З іншого боку, батарейки доведеться міняти досить часто. Також двигун може видавати певний шум під час роботи, який може заспокоювати одних дітей і дратувати інших.

3. Ремені безпеки. Як мінімум у дитячої гойдалки повинна бути триточкова система ременів безпеки. Якщо ж у вибраній вами моделі буде п'ятиточкова система (що включає ще й ремені через плече), це ще краще.

4. Швидкість і руху. Більшість гойдалок для новонароджених рухаються вперед-назад, але деякі моделі можуть заколисувати малюка і з боку в бік, що краще заспокоює деяких діток. Також у пристрої може бути до 8 швидкостей – швидкість можна регулювати в залежності від уподобань крихітки.

5. Міцність. Віддавайте перевагу гойдалкам з широкою, стійкою рамою, що розташовуються близько до землі, які не перекинуться, якщо дитина поворухнеться або повернеться.

6. Стандарти безпеки. Купуйте тільки високоякісну, ліцензовану, сертифіковану продукцію.

7. Простота в догляді. Слина, зригування, протікання підгузника – все це звичайні речі в перші місяці життя дитини, тому шукайте дитячу гойдалку зі знімним чохлом, що миється.

8. Комфорт. Для немовляти вам потрібна буде гойдалка з люлькою, яка ставиться в майже або абсолютно горизонтальне положення. Також зверніть увагу, наскільки зручна сама люлька – вона повинна бути м'якою, а її оббивка – однорідною (без западин і комочків).

9. Приємні бонуси. Деякі гойдалки для новонароджених оснащені кошиками для іграшок, мобілями і навіть дисплеями і музикою. Виберіть те, що вам потрібно і не переплачуйте за те, чим не будете користуватися.

Техніка безпеки

• Переконайтеся, що дитяча гойдалка зібрана правильно і міцно – вона не повинна хитатися. Завжди наглядайте за дитиною, коли вона в ній лежить і не забувайте застібати всі ремені безпеки.

• Завжди перевіряйте, щоб іграшки і інші дрібні детальки були щільно і безпечно прикріплені, щоб дитина не могла відірвати їх і потягнути до рота.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас