Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Рецепти домашнього хліба

Рецепти домашнього хліба
 

Колись кожна господиня пекла хліб, який був головою всього столу. Процес випікання був своєрідним ритуалом. Сьогодні ж ми похапцем беремо його з прилавку супермаркету чи магазину, але не завжди задоволені смаковими якостями такої покупки. Спробуйте приготувати домашній хліб за одним з наших рецептів, як це робили наші бабусі, і ви відчуєте різницю…

Пшеничний на кефірі

500 мл кефіру
1 ч. л. солі
½ ч. л. цукру
1 ч. л. оцту
2 ст. л. олії
20 г дріжджів
750 г борошна

В посудину з широким дном налийте кефір, додайте всі інші інгредієнти, перемішайте, а на сам кінець додайте борошно. Тісто на хліб потрібно замішувати ретельно, приблизно протягом 10 хвилин. Після того як тісто готове (воно має стати достатньо тугим, але не забитим), прикрийте його кухонним рушничком і поставте в тепле місце, щоби підійшло. Коли тісто збільшиться в об’ємі (приблизно через 1 годину), перекладіть його на змащене жиром деко (надавши хлібині потрібної форми) і залиште ще на 20 хвилин, аби воно знову злегка підійшло.

Зверху можна змастити попередньо збитим виделкою яйцем і випікати у розігрітій до 200°С духовці приблизно 40 хвилин.

За цим же рецептом хліб можна випікати у хлібопічці (в цьому випадку дріжджі додаються на сам кінець,вже після борошна).

Житньо-пшеничний хліб на меду

500 мл води
1 ст. л. меду
1 ч. л. солі
2 ст. л. олії
50 г дріжджів
300 г житнього борошна
300 г пшеничного борошна
200 г пшеничного борошна грубого помелу

Дріжджі розвести з медом у 100 г теплої води, поставити в тепле місце на кілька хвилин (для бродіння). Борошно трьох видів пересіяти, вимішати разом і додати сіль. Решту води трохи підігріти і влити до підготовленого борошна. Також додати дріжджі і місити тісто. Коли тісто стане гладеньким, еластичним – поставити його в тепле місце, аби підростало, попередньо прикривши рушничком.

Після цього сформуйте хлібину, викладіть її у форму, попередньо змащену олією та випікайте у розігрітій до 220°С духовці протягом 35-40 хвилин.

Пшенично-житній на сироватці

250 мл молочної сироватки
200 г житнього борошна
250 г пшеничного борошна
50 розтопленого вершкового масла
1 ст. л. сухих дріжджів
½ ч. л. солі
1 ч. л. цукру

В теплій сироватці (не гарячій) розвести дріжджі та цукор і відставити на 10 хвилин. Потім додати масло і сіль, перемішати. Два види борошна змішати, просіяти і додати в опару. Місити тісто ретельно, впродовж 10 хвилин. Поставити в тепле місце, щоби підійшло.

Приблизно за годину перекласти тісто у форму, верх можна змастити збитим яйцем та випікати у добре розігрітій духовці (до 200°С) протягом приблизно 40 хвилин.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас