Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Обережно: навушники! Дитячий слух особливо вразливий до надмірних звукових навантажень

Обережно: навушники! Дитячий слух особливо вразливий до надмірних звукових навантажень
 

Сьогодні вже типовою стала картина: молодий хлопець, або дівчина із навушниками у вухах. Звісно, в громадському транспорті, на прогулянці, на перерві між заняттями значно веселіше проходить час, якщо у вухах – улюблена музика. Юні меломани не розлучаються зі своїми плеєрами навіть в школі, та й по дому часом ходять, увіткнувши навушники в вуха. Але чи не шкодить така пристрасть?

Небезпечна мело-пристрасть

Американські вчені вже давно забили на сполох, коли лікарі почали діагностувати різке зниження слуху у молодих людей зі швидкістю, яка властива для людей у похилому віці. Постійні звукові навантаження, безперечно, відіграють тут чималу роль. У нас отоларингологи теж все частіше фіксують порушення слуху у дітей і причиною цього виявляється звичка часто слухати гучну музику через навушники. Рецепторні органи в юному віці є особливо вразливими, органи слуху дітей (підлітків) ще просто не готові до сприйняття надмірних звукових навантажень.

Навіть короткі навантаження зі звуковими одиницями в 80 децибелів вважаються шкідливими для слуху, а коли йдеться про тривале навантаження – то і навіть 70 децибелів можуть призвести до уражень слуху. Тож важливо не лише контролювати гучність у плеєрі, а й тривалість прослуховувань.

Перші тривожні ознаки

Що має насторожити тих, хто має звичку проводити багато часу із навушниками у вухах? Перший тривожний сигнал – поява так званого вушного шуму, коли у вухах, як кажуть в народі, дзвенить. Після цього, зазвичай, наступає поступове зниження слуху.

Які навушники найнебезпечніші?

Під час досліджень, що мали на меті встановити, які саме навушники є особливо небажаними для нашого здоров’я, виявилось: що менші навушники – то вище звуковий тиск (не залежно від гучності, яку ви встановили на плеєрі чи іншому пристрої). А от великі навушники, які повністю закривають вухо корпусом, не настільки шкідливі для нашого слуху. Використання навушників з функцією шумозаглушення допоможе вам встояти перед спокусою зробити музику голосніше.

Правила техніки безпеки

Отож, ви вже знаєте, які навушники найбільш потенційно небезпечні. Варто, також, підкреслити, що для збереження слуху та уникнення його погіршення, не варто прослуховувати музику у навушниках довше, ніж протягом години (на добу – не більше двох годин).

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас