Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Криза сімейних відносин?.. лише в нашій голові

Криза сімейних відносин?.. лише в нашій голові
 

Ми живемо в час, коли старі життєві моделі, в тому числі моделі побудови стосунків, ламаються, або трансформуються. Сучасні чоловіки і жінки вже зовсім по іншому ставляться до питань шлюбу, створення сім’ї, ніж їхні батьки, бабусі та дідусі. Сімейні цінності втрачають свою колишню актуальність, що, має відповідні наслідки: статистика розлучень зростає, людям складно створити сім’ю, а ще важче - зберегти її. Позиція типу «куди котиться світ?» навряд чи є тут виходом. А от спробувати проаналізувати причини та розібратися в собі – варто завжди.Науковці проводять різні дослідження, називаючи то перший рік сімейного життя найбільш критичним, то говорять про 5 і 7 років подружнього стажу, проживши який пари найчастіше розлучаються, то фатальною для стосунків називають цифру 10 років… Як би там не було, на кожному з цих етапів є свої проблеми: зовсім молоде подружжя переживає період так-званої «притирки», коли ейфорія медового місяця згасає і постають звичайні будні, що у багатьох не співпадають з тією «картинкою» щасливого сімейного життя, яку вони мали в голові до одруження.

Чийсь шлюб розпадається, коли починають з’являтися діти, потрібно проявити багато розуміння, а ще відповідальності, терплячості, потрібно долати свій егоїзм і в декого це не виходить. Хтось же вирішує, що жити разом вже не має сенсу тоді, коли діти виростають, починають прагнути самостійності і батьки відчувають свою «непотрібність», адже до того зробили своїх чад центром Вселеної. Та й за 10-15 років подружнього життя люди змінюються, стають іншими особистостями, змінюються погляди і вподобання, з’являються нові інтереси, чоловік та дружина не завжди готові це прийняти… То що, виходить, рано чи пізно будь-який шлюб має розпастись?

Мабуть, кожен, у кого в подружньому житті намітилась криза, має розібратись: що таке шлюб. Чи, бува, не приписали ви йому тих якостей, властивостей, тих «має» і «повинно», які насправді не мають нічого спільного зі шлюбом. Справді, кожен має якісь очікування, які він бажає отримати від стосунків, партнера, тієї чи іншої ситуації… Та це лише наші очікування. Не варто ототожнювати такі поняття, як, наприклад, «любов» та «шлюб». Звісно, щасливі шлюби створюються закоханими, але скільки існує пар, в яких є любов, але немає шлюбу, і навпаки: є шлюб, але любов відсутня. До чого все це?

Багато людей малюють в своїй голові казкові картинки про те, що з’явиться в їхньому житті після заповітного дня одруження. Тобто живуть в ілюзії, що шлюб дасть їм ті важливі цінності, які вони шукають. Саме шлюб сприймається як точка відліку, початок щасливого життя. Пов’язуючи своє життя шлюбом з іншою людиною – ми не завжди готові до того, що стосунки потрібно будувати, потрібно брати на себе відповідальність, розподіляти обов’язки, піклуватись про іншу людину, пробачати і миритися з якимись речами. Натомість дуже чітко знаємо, що нам «мають» давати у шлюбі, чим нам зобов’язані, і перебуваємо в ілюзії, що так і буде.

Дорога до щасливих відносин – це, в першу чергу, дорога до себе. Зрозумійте себе, зрозумійте, свою роль у цих стосунках, змініть те, що можете змінити і прийміть те, чого змінити не вдається. Це, мабуть, і є суть компромісу – запоруки щасливих відносин на довгі роки.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас