Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як навчити дитину їздити на велосипеді: корисні поради та навчальні ігри (частина 2)

Як навчити дитину їздити на велосипеді: корисні поради та навчальні ігри (частина 2)
 

Як тільки дитина навчиться котитися на велосипеді з ніжками, відірваними від землі, повертати, рулити і дивитися при цьому вперед, можна починати вчитися кататися з педалями. Сидушку поки не піднімайте, нехай у малюка буде можливість ставати обома ніжками на землю.

Готуємося їздити з педалями

Перша і дуже важлива вправа для підготовки їзди з педалями: тримайте велосипед в рівновазі, поки дитина сидить на ньому із закритими очима. Чи може вона швидко знайти педалі, не дивлячись вниз? Поки малюк не навчиться це робити, він не буде готовий кататися на велосипеді, крутячи педалі.

Вчимося їздити на велосипеді з педалями

Тепер прийшов час навчитися рушати з місця за допомогою педалей. Нехай дитина стоїть над велосипедом однією ніжкою на землі, другою – на педалі, виставленій в положення «на 2 години». Вчіть дитину тиснути на педаль, рушати з місця і проїжджати (скільки проїде велосипед від повороту однієї педалі) прямо, не торкаючись ніжками землі. Спочатку притримуйте малюка за плече або велосипед за сидушку, поки він не навчиться сам тримати рівновагу, тримаючи ніжки на педалях.

Як тільки малюк навчиться їздити на велосипеді з педалями, нехай вчиться повертати. Для цього підійдуть такі ж самі вправи, як і для їзди без педалей (їх ми описували в попередній частині статті).

Вчимося зупинятися

Вчіть дитину гальмувати плавно за допомогою педалей або ручного гальма. Для цього також покладіть монетку або печиво на відстані декількох метрів, і нехай малюк намагається зупинитися до покладеного предмета.

Як тільки дитина навчиться гальмувати, ви можете підняти сидушку назад – в стандартне положення. Щоб визначити правильну висоту сидіння, закріпіть велосипед в рівновазі, посадіть на нього дитину: коли її стопа стоїть на педалі, опущеній максимально вниз, ніжка повинна бути лише злегка зігнутою в коліні.

Слідуємо за прикладом

Як тільки дитина навчиться більш-менш вправно їздити на велосипеді, катайтеся з нею. Нехай малюк слідує за вами (на вас також має бути одягнений захисний шолом), а ви їдьте повільно і час від часу повертайте – то там, то тут. Ви також можете покласти кілька печив або монет, які направлятимуть вашу траєкторію. Пограйте в гру – хто проїдеться по більшій кількості монеток (переконайтеся, що виграє дитина).

Ще одна корисна гра – котіться на велосипедах, відірвавши ноги від землі, однак, не крутячи педалі. Той, хто торкнеться стопами землі останнім, виграв.

Не забувайте хвалити дитину за успіхи, а не акцентувати увагу на її помилках. Ще один важливий момент при навчанні малюка їзді на велосипеді – ви повинні завжди знати, коли варто зупинитися і відпочити.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас