Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Влітку домашню аптечку – у холодильник?

Влітку домашню аптечку – у холодильник?
 

Всі ми знаємо, що в інструкції до кожного препарату зазначено правила його зберігання, та більшість з нас сприймають їх як рекомендації, а не строгі вказівки, яких потрібно неухильно дотримуватись. Насправді ж, дотримання цих правил є обов’язковим, адже неправильне зберігання препаратів призводить до швидкої втрати їх фармакологічних властивостей, скорочує їх термін придатності. Актуально підняти цю тему саме влітку, коли у наших оселях стає спекотно, адже спека – один із головних ворогів медикаментів. Отже чи є необхідність на літо поміщати аптечку у холодильник?

На що звертаємо увагу при зберіганні медикаментів?

Найперше – це, звісно, температурний режим, а ще світло, вологість та контакт із повітрям. Найчастіше медикаменти, в тому числі і натуральні лікарські препарати (як трави, екстракти, настоянки й ефірні олійки), які можна купити на https://narodfarma.com.ua, рекомендовано зберігати при кімнатній температурі. Проте такого визначення як «кімнатна» температура зазвичай в інструкцію до препаратів не знайти. Адже воно є доволі абстрактним – кожна людина сприймає кімнатну температуру індивідуально.

Та в фармації верхня межа «кімнатної» температури зберігання ліків становить +25, нижнім порогом є +15. Нижче позначки +15 вважається прохолодним режимом, тож якщо в інструкції зазначено «зберігати в прохолодному місці» - йдеться про температуру від 8 до 15 градусів, отже зберігати такі препарати слід у холодильнику.

Чому спека негативно позначається на якості препаратів?

Під дією високої температури та сонячних променів медикаменти швидко псуються, втрачають свої фармакологічні властивості. Спеки не витримують, зокрема, гормональні препарати, антибіотики (під дією спеки такі препарати псуються за кілька годин!). Тож термін придатності, який для нас служить орієнтиром, коли проводимо чергову «ревізію» у домашній аптечці, може варіюватися і значно скорочуватись при недотриманні правил зберігання ліків.

Якщо ви виявили, що якісь медикаменти зберігались із недотриманням правил, варто негайно їх викинути. Нехтування правилами зберігання медикаментів загрожує не лише їх неефективністю, а й навіть можливістю зашкодити здоров’ю.

Якщо досі ви не знали про важливість дотримання коректних температурних режимів при зберіганні медикаментів, вартує зробити прискіпливу перевірку домашньої аптечки. Перевірте усі препарати: ті, які вже прострочені, або зберігались неправильно – негайно викиньте і надалі проводьте таку ревізію хоча б раз у півроку. Правильне місце для аптечки – сухий і темний куточок вашого дому, а ті препарати, які рекомендовано зберігати у прохолодному місці - перекладіть на окремо відведене місце у холодильнику.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас