Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Малюк після року: годувати грудьми не можна відлучати?

Малюк після року: годувати грудьми не можна відлучати?
 

Уявляєте, прокинувся я сьогодні вранці і лежу собі тихесенько, і раптом чую, мама шепоче батькові, що я вже виріс, і пора вже припиняти мене годувати грудьми. Що ж це виходить, я тепер залишуся без молочка?Сьогодні на тему періоду ГВ багато дискутують: думки представників старої медичної школи, нової і зарубіжних фахівців дуже різняться, тому від педіатрів, маммологів і гінекологів можна почути повністю протилежні рекомендації. Тему тривалості грудного вигодовування підігрівають знаменитості, інформація про особисте життя яких поширюється зі швидкістю світла. Деякі з зоряних мам заявляють, що годують своїх дітей грудьми до 2 років і навіть більше. Чи правильно це? Прояснити це питання ми попросили педіатра Наталію Гейко.

Виявляється, результатів досліджень, які б говорили про те, що після 12 місяців годувати грудьми шкідливо, не існує. Чому бабусі впевнені, що після рочку дитину необхідно відлучати від грудей? Можливо, рекомендації старої медичної школи базувалися на терміні декретної відпустки, адже в радянський період жінка зобов'язана була вийти з декрету після того, як дитині виповнився 1 рік. Важливим фактором скорочення періоду ГВ є поява на ринку спеціальних дитячих сумішей, які також дозволили зменшити період годування груддю. Якщо брати статистичні дані до 1940-х років, коли сумішей ще не було, то середні показники по періоду грудного вигодовування дітей були 2 роки 8 місяців, тобто, малюки були немовлятами практично до 3-х років.

Основні побоювання мам з приводу тривалого годування грудьми пов'язані з тим, що у дитини, нібито, розвинеться сильна психологічна залежність від мами, і вона не буде самостійниою. Як стверджують дитячі психологи, більш тривале годування позитивно позначається на психологічному стані малюка, а яким він виросте, безпосередньо залежить від психологічного клімату в сім'ї і виховання.

Грудне вигодовування після 12 місяців повністю залежить від мами. Від її фізіологічних можливостей і способу життя. Якщо у мами немає молока або вона збирається вийти на роботу, звичайно ж, годування грудьми стає неможливим. Але якщо є всі можливості і бажання продовжити ГВ до 2 років і більше, нічого поганого в цьому немає. ВООЗ рекомендує годувати дітей грудьми до 2-х років, але акцентує увагу на тому, що крайня необхідність в цьому є тільки перші 6 місяців.

Завершення грудного вигодовування – серйозний крок для мами і малюка. Якщо дотримуватися основних рекомендацій, то відлучення дитини від грудей пройде легше.

• Обов'язково потрібно звернутися до консультанта з грудного вигодовування. Також мамі бажано пройти обстеження у гінеколога і мамолога та виконувати всі рекомендації лікарів щодо правильного переривання лактації.

• По можливості, мамі радять виїхати на кілька днів, залишивши дитину з татом або бабусею.

• Завершення ГВ не повинно збігатися з періодом літньої спеки і прорізуванням зубів у малюка. Також не варто завершувати годування, якщо дитина захворіла.

І головне – в цей період не потрібно бути з малюком занадто суворими. Якщо з дитиною більше розмовляти, грати, розповідати їй про те, якою дорослою вона стала, все це буде відволікати малюка від усталеної звички. Чим цікавіше буде малюкові в його новій ролі «дорослого», чим менше заборон і дискомфорту він буде відчувати, тим легше йому буде розлучитися з маминими грудьми. Не варто поєднувати завершення ГВ з привчанням до горщика. Підгузки-трусики Helen Harper Easy Comfort – відмінне рішення для тих діток, які скоро впевнено сядуть на горщик, але поки ще вимагають підстраховки.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас