Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Лазерна епіляція для новачків: все, що ви хочете знати про процедуру

Лазерна епіляція для новачків: все, що ви хочете знати про процедуру
 

Лазерна епіляція – процедура аж ніяк не нова. Однак це перманентне видалення волосся за допомогою лазера, що декого може лякати. Чи боляче це? Чи позбавить лазерна епіляція небажаного волосся назавжди? Коли, де і як її краще робити? Для тих, хто ніколи ще цього не робив, ми підготували відповіді на найчастіші запитання новачків.Що насправді робить лазер?

Він посилає концентрований промінь світла в пігмент волоска, пошкоджуючи його фолікулу і запобігаючи подальшому зростанню волосся. Звучить страшно, але насправді ця процедура дуже навіть безпечна. Вперше лазерну епіляцію схвалили в 1995 році, і з тих пір пройшло багато часу, а технології зробили крок далеко вперед. Сучасні апарати ефективно видаляють волосся з мінімальними неприємними відчуттями, а технології наших днів дозволяють проводити такі процедури на шкірі будь-якого типу. Найчастіше лазерна епіляція застосовується для видалення волосся з поверхні ніг, області бікіні, пахв і верхньої губи.

Чи боляче це?

В якійсь мірі. За відчуттями це схоже на поколювання, але для більшості людей вони терпимі. Для чутливих зон, як зона бікіні, може наноситися заспокійливий (охолоджуючий) крем. Після процедури наноситься крем гідрокортизон, алое або прикладається лід, щоб шкіра швидше заспокоїлася. Після лазерної епіляції на шкірі може залишитися легке почервоніння, яке повинно зникнути через годину або дві. Якщо ви можете терпіти воскову епіляцію, то безумовно стерпите і лазерну.

Чи підходить це для мене?

Це залежить від багатьох факторів. Ідеально для лазерної епіляції підходять люди зі світлою шкірою і темними товстими волосками. Але зараз є і лазерні апарати, здатні працювати і зі смаглявою, і з темною шкірою. На жаль, на світловолосих і рудоволосих людей це не працює, а також через відсутність пігменту не видаляється сиве волосся. Також не рекомендується робити лазерну епіляцію вагітним і людям, які приймають певні ліки. Тому для початку все ж таки варто проконсультуватися з фахівцем.

Скільки процедур доведеться пройти?

Це залежить від кожного окремого випадку, але в середньому курс триває від 6 до 8 процедур. Чим більше у вас волосся, тим більше процедур потрібно. Фахівці рекомендують робити перерву в 4-6 або 6-8 тижнів між лазерними процедурами. Ви можете і не дотримуватися цього графіка, але регулярні візити допоможуть досягти кращого результату.

Чи потрібно мені готуватися?

Так, але це просто. Волосяна цибулина не повинна бути пошкодженою, тому ніякої воскової епіляції до, під час і після лазерних процедур. Засмага і штучно тонуючі шкіру засоби також протипоказані. Ваша шкіра не повинна бути засмаглою під час процедури і загоряти ще тиждень після цього не можна, інакше ви ризикуєте знебарвленням шкіри. Також дуже важливо знайти грамотного сертифікованого фахівця – для цього скористайтеся рекомендаціями знайомих або хоча б почитайте відгуки. За день до лазерної епіляції поголіть ділянку шкіри, на якій буде здійснюватися процедура.

Чи видалиться небажане волосся назавжди?

Якщо пощастить, то так. Тут також все індивідуально, але ви не можете на 100% розраховувати на те, що вам видалять кожен волосок. Перманентною лазерна епіляція називається тому, що вам не доведеться видаляти волосся, кожен раз, коли воно відростатиме – воно не будуть відростатиме, так як цибулини будуть зруйновані. Але через кілька років можуть з'явитися нові волосяні фолікули, через що почне рости і нове волосся. Як правило, це відбувається через зміни гормонального рівня – у міру старіння або після вагітності.

Чого можна очікувати після процедури?

Після кожної процедури лазерної епіляції ваша шкіра буде практично без волосся на один-два місяці, але тільки 25% волосків зникнуть перманентно. Тому коли волосся почне відростати, вам доведеться знову відвідувати салон, щоб «вбити» ще 20-25% волосків і т.д. Чим більше процедур, тим більше волосся зникне назавжди. Між процедурами можна голитися, але не можна користуватися депіляційним кремом або робити воскову епіляцію. Після третьої процедури вам, швидше за все, доведеться голитися раз на пару тижнів, а волоски відростатимуть все повільніше.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас