Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вжалила бджола: що робити?

Вжалила бджола: що робити?
 

Один із неприємних літніх сюрпризів – бджолині укуси. Багато з нас вважають, що дана тема їх не стосується, але коли бджола жалить – починаємо метатись у пошуках інформації: як бути, що робити? Тож, як то кажуть: хто попереджений – той озброєний. Озброюйтесь інформацією, яка може стати в нагоді для вас чи ваших близьких.Не провокуйте бджіл!

Важливо знати деякі правила поведінки при зустрічі з бджолою, аби уникнути «конфліктів» з комахою. Якщо бджола наблизилась до вас, або навіть вже «приземлилась» на вас – зберігайте спокій, в жодному разі не починайте махати руками, втікати, не робіть інших різких рухів та не намагайтесь «прихлопнути» її. Адже така поведінка озлобить бджолу і, швидше за все, спровокує укус та всі його неприємні наслідки (комаха встигне вжалити вас до того, як ви її вб’єте, адже є чутливою до найменших коливань).

Також зважте, що бджолу може привабити запах солодкого парфуму, лосьйону для тіла і т. ін., адже нюх комах надзвичайно тонкий, він вловлює найтонші нюанси. Ну і, звісно, бджіл приваблює яскравий, картатий одяг, квітчасті візерунки.

Укус бджоли корисний?

Справді, відомо, що бджолина отрута корисна для здорової людини, яка часто піддається вжалюванням (наприклад для бджоляра). Адже до неї (отрути) з часом виробляється імунітет. Однак, астматикам і алергікам потрібно остерігатися укусів бджіл (ос, шершнів…). Особливо небезпечними є укуси в область голови, ротової порожнини, грудної клітки і живота - вони можуть спричинити важкі наслідки.

Якщо бджола таки вжалила

Після укусу потрібно видалити жало: акуратно і повністю. Робити це найзручніше за допомогою пінцету і, в жодному разі, не видавлюючи, аби отрута не розійшлася (жало виривається з організму бджоли разом з отруйними залозами). Після видалення жала обробіть місце укусу антисептиком та прикладіть шматочок льоду (холод трохи зніме біль і допоможе запобігти розповсюдженню отрути та утворенню набряку).

Після надання першої допомоги можна прийняти протиалергійний препарат, або ж скористатися порадами народної медицини, аби уникнути набряків (наприклад можна зробити компрес з листя кульбаби, алое, свіжої петрушки, подорожнику, сирої картоплі).

Якщо після укусу погіршився загальний стан, виник кашель чи ускладнилося дихання, з’явився озноб, висипання на тілі – невідкладно зверніться до лікаря!

Бережіть себе!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас