Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як ефективно прибрати друге підборіддя?

Як ефективно прибрати друге підборіддя?
 

Наявність другого підборіддя, звісно, нікого не красить. Проте дехто вважає, що подібні провисання – суто генетична схильність, тому боротися з ними особливого сенсу немає: друге підборіддя у мене було завжди (до того ж є у моєї мами, тітки, сестер та братів…), тож, мабуть, така моя особливість. Насправді, причин появи цієї косметичної вади декілька, але боротися з нею не пізно ніколи. До того ж, впоратись з проблемою другого підборіддя цілком реально!

Чому з’являється?

Почнемо з того, що так-зване «друге» підборіддя – це наслідок провисання м’язів, які розташовані в районі під’язичної кістки (над та під нею). Так однією з причин появи другого підборіддя може стати і втрата тонусу м’язів з віком, і наявність зайвої ваги (жирові відкладення в під’язичній зоні). Також, свою лепту в появу другого підборіддя вносить звичка сутулитись, адже в такому положенні ми провокує гравітаційне провисання.

Звичка спати на високій подушці також пришвидшить появу другого підборіддя, а ще, потенційно, у «зоні ризику» майстри манікюру, перукарі, майстри з нарощення вій, люди, які багато часу проводять над клавіатурою, адже поза, коли голова довго нахилена вниз, лише сприяє швидшому провисанню групи під’язичних м’язів (та ж історія із дією сили гравітації на тканини нашого тіла).

Наявність хвороб ендокринної системи – також одна з можливих причин виникнення чи загострення проблеми другого підборіддя. Тож не варто всю відповідальність за його появу перекладати на генетику, або вікові закономірні процеси.

Як позбутись?

Якщо ми розуміємо причини появи тої чи іншої проблеми, то вона стає вже не проблемою, а задачею, яку можна вирішити. Приділіть трохи уваги своїй шиї і друге підборіддя відійде в минуле.

Тримайте осанку!

Найперше, що варто зробити на шляху до подолання (або попередження появи) некрасивого другого підборіддя – позбутись «шкідливих звичок», які провокують провисання. Почніть контролювати свою осанку, намагайтеся не ходити (не сидіти) з опущеною головою, маківкою постійно тягніться вгору (спершу доведеться себе пересилювати, але з часом, якщо постійно це контролювати, виробиться нова хороша звичка, на противагу шкідливій – ви звикнете постійно тримати правильну осанку).

Особливо звертайте увагу на позу, в якій ви знаходитесь перед монітором, адже тоді ми зазвичай полюбляємо горбитись, сидіти з опущеною головою. Якщо ваша робота передбачає тривале сидіння за комп’ютером – час від часу підводьтеся з-за робочого столу, зробіть кілька нахилів головою у різні сторони, кругові рухи, обережно потягніть м’язи шиї, відчуйте як кров знову активно циркулює. Також, приберіть високу подушку – сон на ній некорисний узагалі, не лише через появу другого підборіддя.

Догляд і самомасаж

Під час проведення щоденних процедур по догляду за обличчям та тілом - не ігноруйте шию. Так само бережно проводьте вмивання, використовуючи той же засіб, яким ви вмиваєте обличчя, тонізуйте та зволожуйте шкіру шиї. Під час нанесення крему проводьте простий самомасаж: постукуючи пальчиками проходьте по передній поверхні шиї у напрямку знизу вгору, по боках – згори донизу. Тепер приділіть увагу суто центру шиї, під’язичній зоні: постукування тильним боком пальців та легкі пощипування покращать лімфо відтік, допоможуть поліпшити загальний тонус м’язів.

Тренуємо м’язи – прибираємо провисання

Останнім часом особливо популярними стають лицеві тренування: працюючи над м’язами обличчя та шиї можна позбутися багатьох проблем: розгладити зморшки, підтягнути провисання, в тому числі і покращити нижній контур та забути назавжди про друге підборіддя. Спробуйте і ви виконувати прості вправи регулярно зранку та ввечері і вже за два-три тижні радітимете першим результатам!

1. Перед тим як прокачувати м’язи, їх потрібно розігріти – це правило стосується і м’язів шиї. Займіть зручне положення (можна займатись стоячи, або сидячи), розправте плечі, потягніться маківкою вгору. Зробіть кілька глибоких вдихів та видихів – налаштуйтесь на заняття. Плавно нахиліть голову назад, вперед (3-4 рази), виконайте перекати голови від плеча до плеча спершу по задні поверхні шиї, потім по передній. М’яко потягніться вухом до плеча.

2. Вихідне положення – пряма спина, підборіддя паралельно підлозі. Легко опустіть нижню щелепу, тепер відведіть голову назад з відкритим ротом (не надто сильно закидаючи її) , підтягніть нижню щелепу (відчуйте напруження в районі під’язичних м’язів) та поверніться у вихідне положення, опустивши голову. Повторіть 30 разів. Важливо: не піджимайте нижню губу, коли зводите щелепи, губи мають м’яко зімкнутися.

3. Вихідне положення те саме. Привідкрийте рот та максимально витягніть язик, наче досягаючи кінчиком язика до кінчика носа. Затримайтесь на мить, намагаючись відчути напруження у корені язика. Повторіть 30 разів.

4. Вихідне положення те саме. Із зусиллям підтягуйте корінь язика до верхнього піднебіння, затримайтесь на кілька секунд (рот при цьому закритий, губи розслаблені, працюють лише під’язичні м’язи). Повторіть 30 разів.

5. Вихідне положення як і в попередніх вправах. Складіть пальці рук в замок та помістіть їх на лоб. Тепер намагайтесь витягнути шию вперед (підборіддя тримайте трішки вище, ніж паралельно до підлоги), переборюючи опір рук. Напружується передня поверхня шиї. Повторіть 30 разів.

Після занять розслабте обличчя та шию, проведіть легкий самомасаж під’язичної зони шиї постукуванням пальців.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас