Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як позбутися неприємного запаху поту?

Як позбутися неприємного запаху поту?
 

В літню спеку багатьом особливо дошкуляє надмірна пітливість. Пітніти, коли підвищується температура тіла – це природно, адже завдяки такій здатності наш організм охолоджується. Потовиділення є необхідною частиною роботи видільної системи, тож позбутися від нього неможливо. Та не варто так нарікати на сам піт, адже він насправді не має неприємного запаху, причиною його стають бактерії і продукти їх життєдіяльності, які розмножуються в сприятливому середовищі і надають поту неприємного запаху. Проте, інколи піт пахне особливо різко і причини можуть бути різні: від різних захворювань і прийому певних препаратів – до переважання деяких продуктів у харчуванні.Що ж до антипреспірантів – багато людей відмовляються від їх використання, адже ці засоби блокують виділення поту, що, звісно, зовсім неприродно – поту потрібно виходити назовні. Як же тоді зарадити надмірному потовиділенню та позбутися неприємного запаху поту більш екологічними способами?

Харчова сода проти поту

Бікарбонат натрію (більше відомий як харчова сода) зарекомендував себе як ефективний знищувач бактерій – причини неприємного запаху поту. До того ж, сода добре поглинає вологу. Використовувати соду в якості дезодоранту можна, змішавши її з невеликою кількістю тальку та нанести на пахові впадини, ступні ніг. Також, допоможе подолати різкий запах поту ванна із кількома столовими ложками соди, або протирання пахових впадин (ступнів ніг, зони під грудьми) водним розчином соди.

Використовуйте борну кислоту…

Придбайте в аптеці борну кислоту (порошок), розведіть його у холодній воді та наносьте на потенційно проблемні зони задля зменшення неприємного запаху поту.

…або лимон

Часточка лимона може також стати гарною альтернативою дезодоранту: просто протріть нею чисту шкіру. Сік лимона має антисептичну дію, сприяє звуженню пор і надає шкірі свіжий цитрусовий запах.

Дієта проти неприємного запаху поту

Деякі продукти можуть сприяти підсиленню неприємного запаху тіла, зокрема окремі спеції мають таку здатність. У період спеки краще зменшити споживання жирної риби, м’яса, часнику, ріпчастої цибулі, алкогольних напоїв, а також таких спецій як карі, хмелі-сунелі, кмин. Також, надмірне вживання кондитерських виробів, крохмалистих продуктів створює сприятливі умови для розмноження бактерій, що посилюють неприємний запах тіла.

Ну і звісно, ретельне дотримання правил особистої гігієни – обов’язкова умова для досягнення бажаного результату, не залежно від того, який спосіб боротьби із неприємним запахом поту ви обрали.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас