Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Про що розповість колір очей?..

Про що розповість колір очей?..
 

Давно помічено схожість характерів людей з однаковим кольором очей. Виявляється, цьому є й наукове обґрунтування, адже колір очей визначений генетикою, а гени «диктують» не лише риси нашої зовнішності, а й особливості психіки. Тож схожі риси характеру синьооких, чи карооких – це не просто безпідставні здогадки, а гарний спосіб розшифрувати психологічні риси людини, отримавши додаткову інформацію про неї.Блакитні, зелені, карі, сірі…

Колір очей залежить від розподілу пігменту в райдужній оболонці ока, за який відповідають клітини, що містять меланін. Ось, наприклад, у синьооких щільність та вміст меланіну є меншою, ніж у власників карих очей (що більша концентрація меланіну – то темніші очі). А от світло-коричневий колір очей, названий в народі бурштиновим, обумовлений перевагою пігменту ліпофусцину. Зелений колір очей продиктований невеликою кількістю меланіну та «домішкою» генів, які відповідають за руде волосся. Тож у кожного кольору очей своє пояснення, тобто свій пігмент (або «коктейль» пігментів), який його визначає.

До чого тут характер?

Як вже згадувалось на початку, колір очей зумовлений нашою генетикою, а вона, як відомо, «програмує» і риси нашого характеру, фізіологічні особливості.

От, наприклад, відомо, що власники блакитних очей більш вразливі до болю, що має логічне пояснення: нервові закінчення у них розміщені ближче до шкіри, тож поріг болю набагато нижчий. А от кароокі значно легше переносять біль, що, знову ж таки, зумовлено генетичними чинниками, які відповідають за концентрацію меланіну.

Також, вважається, що у людей з більш інтенсивною пігментацією сильніше виражені вольові якості, вони більш активні та енергійні. А що світліші очі – то чутливішою, м’якшою за характером є людина. Виходячи з цієї логіки, кароокі є найбільш імпульсивними, пристрасними, запальними, тому й конфліктніші, агресивніші. Що світліший колір очей – то більше нерішучості, сором’язливості, пасивності у характері. Світлоокі відрізняються скромністю, поступливістю, вони мають більш пасивний характер, довше приймають рішення, більше схильні до лінощів.

Зеленоокі – вразливі і чуттєві, а ще вперті та принципові, наділені гарними організаторськими здібностями (та лідерства в них мало).

Синьоокі трохи гордовиті, можуть бути злопам’ятними. Вони завзяті шукачі справедливості, люблять сперечатися.

Сіроокі – справжні трудоголіки, вони від природи розумні, врівноважені, мають тверезий погляд на життя.

Чи погоджуєтесь ви?.. ;)

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас