Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Гострий біль в спині – що робити?

Гострий біль в спині – що робити?
 

Болі в спині періодично турбують практично кожну дорослу людину в нашій країні, а іноді і підлітків. Як правило, причиною виникнення болю в спині є малорухливий спосіб життя і велика кількість часу, що проводиться за комп'ютером в сидячому положенні без дотримання правильної постави та надання необхідної підтримки хребта.Повністю позбавитися болю в спині і забути про такі проблеми з хребтом, як сколіоз, протрузія, радикуліт, остеохондроз, міжхребцева грижа без операції можна в інституті вертебрології і реабілітації. На сайті інституту ivr.ua ви можете детальніше дізнатися про використовувані методики лікування і гарантовані результати.

Але бувають ситуації, коли біль в спині настає дуже різко, немов прострілює, з яким впоратися самостійно дуже складно. Найкраще, що можна зробити в цій ситуації – звернутися за допомогою до лікаря, який пропише належне лікування. Ну, а якщо такої можливості немає, що робити?

Постарайтеся лягти і розслабитися

При виникненні гострого болю в спині, перше, що варто зробити – це постаратися прийняти горизонтальне положення. Найпростіше це зробити, присівши на край ліжка або дивана і потім плавно перекотитися на спину. Коли ви перебуваєте в горизонтальному положенні, навантаження на міжхребцеві диски мінімальна, що дає можливість трохи послабити спазм. Вставати необхідно також, спочатку повернувшись на бік, і потім тільки приймати вертикальне положення.

Не лежіть занадто довго

Як би це дивно не звучало, але, не дивлячись на те, що лежаче положення дійсно допомагає знизити біль, залишатися в такому положенні довго не можна. Якщо навіть вам прописали постільний режим, вже на другий-третій день постарайтеся встати і хоч трохи походити. На це є дві важливі причини: перша – тривале лежання в ліжку призводить до дивно швидкого ослаблення м'язового корсету спини; друга – мінімальна активність без навантаження допоможе швидше відновитися міжхребцевому диску, покращуючи його живлення.

Ліки та мазі

Також, коли потрібно оперативно зняти гострий біль, в цьому випадку найкраще підходять нестероїдні протизапальні препарати, які одночасно мають знеболюючий ефект і знімають запалення. Які ліки підійдуть саме вам в конкретному випадку? Тут краще проконсультуватися з лікарем. Також ефективні і засоби місцевої дії, такі як мазі та гелі, але перед застосуванням обов'язково перевірте на невеликій ділянці шкіри наявність у вас алергічної реакції на окремі компоненти.

І звичайно, при першій же можливості, обов'язково зверніться до лікаря, щоб вам призначили необхідне лікування, яке допоможе забути про неприємний гострий біль.

Будьте здорові!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас