Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо взуття для свого школяра: що варто врахувати?

Вибираємо взуття для свого школяра: що варто врахувати?
 

Здавалося б, вибрати взуття для школяра не простіше і не складніше, ніж просто дитяче взуття. Але ви повинні враховувати рівень активності своєї дитини в школі – і тут підійде не кожне взуття. Тому, вирішивши оновити взування свого школяра, неодмінно скористайтеся нашими порадами.

Купуємо взуття за розміром

Вибирайте взуття для школяра в магазині, де працюють досвідчені консультанти, здатні правильно виміряти розмір дитячої ніжки. Вибираючи взуття дитині молодшого шкільного віку, обов'язково переконайтеся, що маленьким пальчикам залишається досить місця. Також взуття має добре підтримувати ніжку і мати круглий носок – таке взуття буде оптимальним для здоров'я і розвитку ступень вашого школяра.

Також врахуйте, що у більшості людей одна нога трохи більша за іншу, тому дайте дитині приміряти взуття на обидві ніжки, щоб пара підійшла і тій ніжці, яка трохи більше. Візьміть з собою шкарпетки і дайте дитині постояти і походити по магазину в новому взутті. І головне правило – коли дитина взута, між найдовшим пальцем її ноги і носком взуття має залишатися не менше 1 см вільного простору (як ваш кінчик пальця).

Також обов'язково враховуйте ширину дитячого взуття. У молодших діток стопа досить широка, і витягується вона з віком. Тому переконайтеся, що дитяче взуття досить широке, щоб не здавлювати стопу і бути досить просторим в області підйому. А ще експерти говорять про те, що дитяче взуття не потрібно розношувати, воно має відразу зручно сидіти на ніжці.

І ще одна порада, щоб в дитячого взуття не з'являвся неприємний запах. Шукайте дихаюче взуття, так як активні ніжки дитини сильно пітніють. Найкращим вашим вибором стане тряпчане або шкіряне взуття для школяра.

Як часто купувати дитині нове взуття?

Діткам до року потрібно вимірювати ніжку щомісяця, від одного до двох – раз в два місяці, від двох до трьох років – кожні три місяці. Якщо ж мова йде про більш старших діток, в даному випадку про школярів, їм ніжку потрібно вимірювати кожні півроку, щоб вчасно оновити взуття, з якого дитина виросла. Також оновити взуття школяреві варто, якщо воно зносилося, втратило форму, не підтримує ніжку. Якщо ж ваш школяр зараз переживає сплеск зростання, вимірюйте його стопу частіше.

В середньому через підвищену активність діткам шкільного віку рекомендується купувати нове взуття раз на півроку. І при виборі нової пари обов'язково враховуйте, що воно повинно бути досить якісним, щоб витримати таке навантаження протягом півроку.

Як на рахунок мокасин і взуття на липучці?

Так звані сліпони можуть стати прекрасним вибором для школяра, якщо вони підходять ніжці за розміром, добре її підтримують і дихають. Але це взуття не підійде для занять спортом і фізкультурою, тому окремо вам також доведеться купити дитині хороші кросівки. Якщо ж ви плануєте покупку тільки однієї пари взуття, вибирайте відразу кросівки зі шнурівкою – вони краще підтримують стопу і зберігають форму на відміну від мокасин, які з часом розтягуються.

Кросівки на липучці стануть вдалим вибором для школярів початкових класів, так як їх дитині взувати самостійно буде набагато простіше.

Що ж стосується в'єтнамок і шльопанців, вони в школах, як правило, заборонені. І взагалі вони не найкращим чином впливають на здоров'я і розвиток дитячих ніжок, тому їх рекомендується носити лише протягом коротких періодів часу.

Взуття для дитини з плоскостопістю

У багатьох діток звід стопи не розвивається до 16 місяців, тому взуття для таких маленьких діток йде без супінаторів. Якщо ваш малюк пішов в садок або вже навіть в школу, а його стопа досі плоска, ви можете придбати йому взуття з супінатором або купити спеціальні ортопедичні устілки. Також ортопедичне взуття і устілки можна виконати на замовлення.

Взуття для хлопчиків і дівчаток

Іноді взуття хлопчикам і дівчаткам потрібно вибирати, враховуючи особливості їхнього росту та розвитку. Наприклад, хлопчики, як правило, ведуть себе активніше, а значить, їм потрібне більш міцне і витривале взуття. Також потрібно враховувати, що стопа зростає пропорційно тілу. Це означає, що із взуття дитина буде виростати швидше в періоди сплесків росту, які у дівчаток починаються раніше. А ще анатомічно хлопчикам, як правило, потрібне ширше взуття, ніж дівчаткам.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас