Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли варто відкласти вакцинацію?

Коли варто відкласти вакцинацію?
 

Тема щеплень в Україні, на жаль, обросла багатьма міфами і застереженнями. Більшість з них, як стверджують лікарі, не мають під собою жодного підґрунтя. Але батьки, все ж, з деякою пересторогою ставляться до вакцинації. Окрім перевірки якості самої вакцини, умов її зберігання, країни-виробника, ми особливо ретельно уточнюємо усі «протипоказання» до вакцинації, тобто усі причини, які є підставою для перенесення процедури щеплення.

Закордоном з цим простіше…

Виявляється, рекомендації МОЗ України та ВООЗ не завжди співпадають. От, наприклад, у нас вакцинацію рекомендують не проводити, коли дитина хворіє, наприклад, ГРВІ та й після одужання радять зачекати кілька днів, аби «перестрахуватися». В той час як у країнах Європи (Німеччині, Італії), в США та Британії щеплення дозволено проводити, навіть при підвищеній температурі тіла дитини. У нас перед щепленням дитину оглядає лікар, натомість у інших країнах цей огляд проводить медсестра.

Вакцинують лише повністю здорових дітей

Що ж до протипоказань для проведення вакцинації, за чинними рекомендаціями МОЗ України, основними з них є гостра хвороба, або загострення хронічної недуги. Також не вакцинують дітей, діагноз яких остаточно не встановлено, або ж якщо у новонародженого підвищені показники білірубіну в крові (так-звана жовтяниця новонароджених) – якщо немає тенденції до нормалізації показників, дитину не щеплюють.

Вакцинують лише повністю здорових дітей, навіть якщо дитина вже одужала, але напередодні перенесла вірусне інфекційне захворювання з підвищенням температури тіла, слід зачекати з вакцинацією два тижні. Якщо ж у дитини була пневмонія (навіть середньої важкості), вакцинацію відкладають на два місяці, а в разі хвороби нирок – на цілих півроку.

Так само, вакцинацію переносять на два тижні, якщо дитина повернулась з іншої країни, або віддаленого міста і саме відбувається процес акліматизації (здебільшого саме в цей період дитина починає хворіти).

Також…

Лікар напередодні проведення вакцинації завжди запитує батьків про наявні алергічні реакції у дитини. Навіть поява діатезу на шкірі – привід почекати зі щепленням. А ще, вакцинацію не проводять, якщо напередодні дитина приймала засоби, що викликають пригнічення імунної відповіді (мова йде про гормональні препарати, інколи їх вводять при ГРВІ – щоби зняти набряк слизової).

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас