Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина не чує вас? Спробуйте звертатись до неї по-іншому

Дитина не чує вас? Спробуйте звертатись до неї по-іншому
 

Інколи виникає враження, що діти попросту не чують нас. Доводиться по кілька разів повторювати, підвищувати голос, щоби достукатись до вередуна. Хтось скаже: такі вони, сучасні діти… Та чи справедливим є таке зауваження? Може зовсім не в дітях справа, а в дорослих? Можливо, змінивши свою стратегію – зможемо отримати інший результат?

Не кричіть

Багато з нас вважають розмову на підвищених тонах з дитиною чимось самим-собою зрозумілим. Так розмовляли з нами, так тепер ми дітей «виховуємо». Але чи розуміємо, що коли дитина підкоряється у відповідь на підвищення голосу з боку старшого – то лише через страх. «Виховання» страхом – це завжди тупик, який приводить в нікуди. По перше, ростимо «зручну» людину, якою потім буде дуже легко маніпулювати, тобто заздалегідь створюємо проблеми своїй дитині в майбутньому. По друге, жодного виховання тут насправді немає, є лише залякування, бо ж дитина змінює поведінку не тому, що щось усвідомила, а тому, що уникає покарання. Як обійтись без криків?

Відповідь – послідовність. Будьте послідовними і вам не доведеться застосовувати якісь хитрощі у вихованні. Адже якщо ваші рішення постійно змінюються, а дитина вже знає: трохи повередувавши легко вдасться змінити рішення дорослих, - годі дивуватись, чому малюк вас «не чує». Дитина й справді не слухає ваших слів, бо знає, що вони не мають особливої ваги, вас можна переконати. А от крик сприймає як крайню точку, після якої вже не варто сперечатись. Змініть таку стратегію на стратегію послідовності, коли ваше рішення завжди є остаточним, але озвучується воно без підвищення тону.

Не говоріть надто багато

Як же ми любимо читати нотації! Та весь секрет в тому, що діти їх просто не сприймають, заплутуються, забуваючи, що в них, власне хотіли на самому початку цієї «промови», в чому суть лекції. Навчіться говорити більш коротко і чітко, тоді ваша комунікація з дитиною стане більш ефективною.

Менше тривожності – менше зауважень

Часом спостерігати за «надто турботливими» (чи то надто стурбованими) матусями буває просто смішно. Вони буквально в режимі нон стоп озвучують різні зауваження, застереження, погрози: «Не впади!», «Обережно!», «Ти куди поліз?!», «Ану швидко піднімайся!»… Таке враження, що ці фрази звучать вже ніби на автоматі, а мама, мабуть, думає: що більше зауважень – то краща я мама, то більше турботи проявляю. Насправді ж дитина починає сприймати такі слова мами як фон. Тож якщо ви і за собою помічаєте деяку нав’язливість у частоті пересторог та зауважень, даних дитині – спробуйте скоротити їх кількість, що може бути не завжди легко (адже ви вже просто звикли так «виховувати» своє чадо). Та почавши відслідковувати цю звичку, швидко зможете її позбутися.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас