Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Новорічний феєрверк: як убезпечити себе і близьких

Новорічний феєрверк: як убезпечити себе і близьких
 

Новий Рік – одне з тих свят, які просто неможливо уявити без великої кількості повсюдних салютів і феєрверків. Безумовно, величезна кількість яскравих спалахів, красиві салюти в небі, бенгальські вогні та хлопавки – ну куди вже без них? Вони додають цьому дню особливої атмосфери чарівництва і веселощів. Головне, щоб нічого не зіпсувало свято...



Вибираючи феєрверк для свята, питання безпеки має стояти на першому місці. Само собою зрозуміло, що купувати вятковий феєрверк і іншу піротехніку на новий рік варто виключно в спеціальних магазинах або відділах в торгових центрах/супермаркетах, куди поставляється перевірена продукція. Купувати піротехніку з рук небезпечно для життя і здоров'я.

Як зрозуміти, що перед вами якісний феєрверк?

Так само, як і при виборі будь-якого іншого товару – упаковка повинна бути цілою, не пошкодженою, з якісних матеріалів, так як надійні виробники з хорошою репутацією точно не стануть економити на цьому. Також на упаковці має бути інструкція українською або російською мовою про те, як правильно запустити феєрверк, на якій відстані від людей і будівель, і список того, що заборонено робити з виробом.

В принципі, середньостатистична доросла людина все це сама прекрасно знає і не стане ризикувати здоров'ям близьких заради економії в 2 гривні. Спеціальні магазини мають сертифікований товар, а значить, ризик отримати травму від такої піротехніки мінімальний. До того ж, в кожному магазині при купівлі того чи іншого феєрверку, продавець обов'язково розповість, як правильно його запустити, щоб це було безпечно.

Техніка безпеки для дітей і підлітків

Але є ще один прошарок населення, який так і ваблять різні вогненебезпечні іграшки – це хлопчаки підлітки. Пояснити, чому не варто купувати навіть хлопавки у бабусь в переході – завдання кожного з батьків. Побалуватися петардами – свята справа кожного хлопчиська. Ваше завдання, як батьків, пояснити, що самому це робити небезпечно, і якщо так вже хочеться погратися з вогником, тоді в будь-який момент про це можна сказати батькові, піти в магазин, вибрати пару-трійку вподобаних феєрверків і запустити їх.

Всі батьки знають, що те, що заборонено – цікаво втричі. А те, що дозволено – навпаки, вабить набагато менше. Користуючись цим правилом, одні мої знайомі в минулому році за пару місяців до Нового Року, якраз тоді, коли стала масово з'являтися різноманітна піротехніка повсюдно, оголосили своєму сину-підлітку, що в цьому році вони задумали зробити найрозкішніший салют в окрузі, для чого, звичайно, потрібно підготуватися заздалегідь.

Батько з сином постійно ходили в магазин піротехніки, брали різні петарди і дивилися, як вони вибухають, склали список тих, що сподобалися, і придбали аналогічні на новорічну ніч. І в той час, як однокласники «експериментували» після уроків в підворіттях, цей хлопець разом з батьком переглянув безліч відео з наслідками від неякісної піротехніки, дізнався, як вибирати і правильно запускати феєрверки, щоб не нашкодити ані собі, ані оточуючим.

До речі, в основній масі спеціальних магазинів можна також заздалегідь подивитися відео про те, як виглядатиме той чи феєрверк, і не витрачаючи купу грошей на випробування в живу, вибрати саме той варіант, який сподобається найбільше.

Веселих свят і приємних покупок!
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас