Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Взуття, яке відучить малюка ходити на носочках

Взуття, яке відучить малюка ходити на носочках
 

Деякі діти можуть ходити навшпиньки майже постійно без видимих на це причин. Це називається ідіопатичне ходіння на носочках, причиною якого може бути скорочення литкових м'язів. Справа в тому, що це буде тривати, якщо не привчити дитину ходити правильно. У більшості випадків ідіопатичне ходіння вимагає втручання фахівця, але і ви можете дещо зробити, щоб відучити малюка від ходіння навшпиньки – наприклад, вибирати для нього певне взуття. Яке?

Взуття на плоскій підошві. Поки дитина ходить на носочках, відмовтеся від будь-якого дитячого взуття хоч з якимось каблучком або танкеткою. Це взуття ставить ніжку малюка в положення, коли литкові м'язи скорочені, через що ідіопатичне ходіння буде тільки розвиватися.

Взуття з високим задником. Є кросівки і черевики з завищеним задником – таке взуття стане вдалим вибором для дитини, яка звикла ходити навшпиньки. Коли малюк стає на носочки, високий задник починає тиснути на ахілесове сухожилля, що не дуже комфортно. А так як на носочках в такому взутті ходити незручно, дитина почне наступати на всю стопу.

Черевики і кросівки з пищалками. Деякі бренди дитячого взуття виробляють черевики і кроссовочки для малюків, оснащені пищалками в районі п'ят. Наступаючи на п'яту, дитина чутиме видаваний звук. Як правило, діткам таке взуття дуже подобається, і вони з більшою охотою ступають всією стопою.

Взуття з підсвічуванням. Замість взуття з пищалками ви можете купити черевички або кросівки, які підсвічуються в області п'ятки, коли дитина крокує. Принцип роботи у них такий самий – дитині потрібно наступати на п'яту, щоб підошва засвітилася.

Незважаючи на те, що це взуття стимулюватиме дитину ступати всією стопою, вона може і далі продовжувати ходити на пальчиках. Якщо малюк ходить на носочках більшість часу і йому вже більше 2 років, вам краще звернутися лікаря.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас