Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Аліменти: правила нарахування та стягнення

Аліменти: правила нарахування та стягнення
 

Згідно із законодавством нашої країни, в рівній мірі несуть відповідальність за матеріальне утримання чада обоє батьків. При цьому, чи живуть батьки разом, чи вирішили розлучитися, значення не має абсолютно. Аліменти представляють собою один із способів захисту прав та інтересів дитини після розлучення, які супроводжують її з моменту народження і до досягнення нею повноліття.

Не завжди, для того щоб отримати аліменти після розлучення потрібно вирішувати питання через суд, у багатьох випадках партнерам вдається домовитися самостійно про деяку суму, яка задовольнить обидві сторони. Які є варіанти розрахунку, і скільки повинна скласти ця сума, можна дізнатися, звернувшись до юриста за консультацією. Якщо ж мирно це питання врегулювати не вдається, тоді варто звернутися до суду.

Як стягнути аліменти?

Для цього той, з ким на даний момент проживає дитина, має звернутися до районного суду з відповідною заявою. До заяви також необхідно додати копію рішення суду про розлучення, копію паспорта, ідентифікаційного номера, копію свідоцтва про народження, і докази про наявність доходів у відповідача.

Позов можна подати до суду за місцем проживання однієї зі сторін, що дуже зручно, так як на руках з маленькою дитиною частіше залишається жінка. Також в цьому випадку держмито за судовий розгляд лягає на відповідача.

Як розраховується сума аліментів?

Сума обов'язкових стягнень може обчислюватися як певний відсоток від зарплати або мати вигляд фіксованої ставки при низькому рівні доходу. Також існує змішаний тип виплат аліментів, коли використовується комбінація з двох варіантів, описаних вище, і оплата майном, коли аліментник замість постійних виплат надає дітям певне майно, наприклад, житло.

Розмір аліментів може залежати не тільки від кількості дітей і рівня доходу батьків, але і від інших факторів, як:

- Матеріальне становище і стан здоров'я дитини і батьків;

- Наявність інших дітей і/або непрацездатних родичів;

- Інші обставини, які можуть мати істотне значення.

Сума аліментів може змінюватися з плином часу в залежності від перерахованих вище факторів в більшу чи меншу сторону за бажанням будь-якої зі сторін.

Також рішення суду зобов'язує аліментника брати участь у додаткових витратах на дитину, які можуть знадобитися на лікування, реабілітацію, розвиток та інше, при цьому розмір додаткових витрат повинен бути суворо аргументований. А взагалі, щоб краще розібратися з ситуацією, в кожному конкретному випадку краще не скупитися і скористатися консультацією юриста – воно того варто.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас