Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Рецепти супер-корисної квашеної капусти: білокачанної та цвітної

Рецепти супер-корисної квашеної капусти: білокачанної та цвітної
 

Чи знали ви про користь квашеної капусти? Якщо ні – ми вам розповімо! Цей продукт, отриманий шляхом природного бродіння, є джерелом цінних компонентів: вітамінів (А, В1, В2, В3, В6, С, К, Р, U), мікро і макроелементів (залізо, магній, марганець, натрій, калій, йод, кальцій, фосфор, хлор, кремній, миш’як, бор, мідь, цинк, кобальт, фтор, сірка, селен), фітонцидів, ензимів, клітковини, амінокислот, флавоноїдів і пробіотиків. Ну що ж, перелік корисних складників справляє враження! Тож аби приготувати цю вітамінну бомбу, можна трохи і потрудитися – зусилля будуть виправдані. А ми підготували цікаві рецепти.

Квашена білокачанна капуста із журавлиною

10 кг капусти
150 г моркви
200 г журавлини
400 г яблук
150 г солі
50 г цукру

Журавлину перебрати і промити. Моркву очистити та натерти на крупній тертці, яблука очистити від шкірки та нарізати скибочками.

Підготувати капусту, відділивши пошкоджені та зелені листочки, розрізавши навпіл, вирізавши серцевину і нашаткувавши (за допомогою шатківниці, кухонного комбайна, або ножа). Додати моркву, перем’яти руками, поступово всипаючи сіль і цукор, щоб виділився сік. Після цього додати журавлину і яблука та ретельно перемішати.

На дно посудини для квашення (має бути емальований посуд) покласти капустяні листки, а зверху – нашатковану капусту з усіма інгредієнтами, щільно втрамбовуючи. Зверху капусту слід прикрити чистим кухонним рушничком (чи марлею, складеною в декілька шарів) та покласти плоску тарілку, притиснути тягарцем (вагою не меншою, ніж десята частина від загальної ваги капусти). В перші дні капусту потрібно проколювати, щоби випускати газ, який утворюватиметься під час бродіння. Загальна тривалість квашення – 5-7 днів при кімнатній температурі (на поверхні завжди має стояти сік, який випускає капуста, якщо його немає – долийте трохи підсоленої води).

Квашена цвітна капуста

1 велика головка цвітної капусти
1 л води
1,5 ст. л. солі

Капусту промити, відрізати листя, розділити на суцвіття та відварити в підсоленій воді протягом 3-4 хв. Після цього покласти в емальовану посудину та залити холодним маринадом: 1,5 ст. л. солі розвести у 1 л води. Зверху накрити полотном і встановити тягарець на плоску тарілку. Цвітна капуста кваситься так само, як і білокачанна.

Насолоджуйтесь супер-корисною та смачною стравою!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас