Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дозвольте своїй дитині приймати власні рішення

Дозвольте своїй дитині приймати власні рішення
 

Любов батьків до своїх дітей – безмежна. Та, бажаючи добре виховати своє чадо, захистити дитину від прикрих помилок, ми, інколи, беремо на себе забагато. Зокрема, поширено, коли мама і тато вважають, що приймати власні рішення дитина ще не здатна, тож потрібно все вирішувати за неї, задля її ж блага. В цьому є велика омана…

Я мама – я знаю краще

Як часто ми любимо повторювати дітям цю фразу: я знаю краще. Але чи справедливою вона є?.. Звісно, доросла людина є більш досвідченою, але це ще не означає, що потрібно заборонити дитині приймати власні рішення, повністю вирішуючи все за неї. Адже є велика небезпека перегнути палку і позбавити дитину можливості набути навику аналізувати, відповідно – приймати рішення і нести відповідальність за них ще змалечку. Дуже легко зламати особистість, обмежуючи її в праві вибору. Виростаючи, такі діти стають зручними маріонетками в руках інших, безвольними і не здатними поважати себе і власні рішення.

Я для тебе стільки зробила!

Ще один «побічний ефект», який провокує позиція, коли батьки постійно приймають рішення за свою дитину – згодом наступає синдром «ми стільки для тебе зробили – а де ж вдячність?!». Батьки вважають, що роблять дитині якусь особливу послугу, вирішуючи за неї все: від дрібних побутових питань до залагодження більш серйозних завдань, насправді ж – створюють своєму чаду додаткові проблеми в майбутньому, позбавляючи дитину здатності брати на себе відповідальність та вирішувати щось самостійно.

А ти як хочеш?

Бажаючи виховати свою дитину самостійною і відповідальною, прищепити їй самоповагу та впевненість у собі - частіше задавайте їй запитання: «А як ти хочеш?». Частіше давайте дитині вибір. Якщо вам цей вибір не подобається – обговорюйте його, але позбудьтесь звички безкомпромісно диктувати свої умови. Звісно, річ не про те, що ви повністю віддаєте життя дитини під її особистий контроль, а самі лише спостерігаєте. Але ви можете мудро організовувати ситуації, в яких останнє слово буде за малюком.

Ось простий приклад – складання меню дитини. Звісно, якщо дозволити їй самостійно обирати власне меню – вона може постійно зупинятись на солодощах та простих вуглеводах, що не приведе до нічого хорошого. Зате ви можете запропонувати дитині вибір із 2-3 корисних для її здоров’я страв, але останнє слово нехай буде за нею. Те саме правило можна застосувати у інших сферах життя. Насправді все просто!

Терпіння вам у вихованні сильних та відповідальних особистостей!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас