Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як харчуватися, щоб контролювати діабет і рівень цукру в крові

Як харчуватися, щоб контролювати діабет і рівень цукру в крові
 

Все, що ви їсте, і коли ви це їсте, впливає на ваш рівень цукру в крові. Тобто, харчуючись правильно, ви можете контролювати свій діабет і концентрацію цукру. Зробити це можна, дотримуючись порад свого лікаря і загальних правил харчування для діабетиків. Про них і піде мова далі.

Не пропускайте прийоми їжі

Щоб контролювати цукор, їжте кожні 4-6 годин. І якщо ви будете їсти приблизно в один і той самий час кожен день, це також допоможе підтримувати рівень цукру в нормі. Розподіляючи споживання вуглеводів рівномірно на весь день, вам також буде легше контролювати цукор.

Якщо ви – діабетик, пропускати прийоми їжі для вас – не найкраща ідея. Навіть в тому випадку, якщо ви збираєтеся на свято, де буде застілля. Ні в якому разі не пропускайте прийоми їжі, щоб «зберегти» свої обмежені калорії на потім. Замість цього їжте, як завжди, за графіком. А навіть потрапивши на свято, намагайтеся з'їдати таку саму кількість вуглеводів, що і зазвичай.

Зменшіть порції

Вам не потрібно повністю відмовлятися від вуглеводів (хліба, макаронів, картоплі, рису і т.д.), просто стежте за тим, скільки ви їсте. Насправді, щоб підтримувати рівень енергії, ви можете їсти і менше. Тому спробуйте за раз з'їдати 2/3 звичної порції – це стосується і основних прийомів їжі, і снеків. Спробуйте харчуватися так пару тижнів, і ви помітите, що з обмеженням вуглеводів впала і концентрація цукру в крові, і навіть зменшилася ваша вага.

Збалансуйте свої порції

Рахуати вуглеводи і калорії або підраховувати глікемічний індекс продуктів вам необхідно, але може бути досить складно і клопітно. Але є більш простий спосіб почати харчуватися правильніше. Так званий «порційний метод» допоможе вам в правильних пропорціях споживати різні групи продуктів: вуглеводи, білки і здорові жири. А таке правильне комбінування продуктів, в свою чергу, допоможе контролювати цукор і підтримувати рівень енергії організму.

Як збалансувати своє харчування за цим методом? Для початку візьміть стандартну тарілку з діаметром 23-25 см. Наповніть половину тарілки некрохмалистими овочами, наприклад: салат, зелень, брокколі, буряк, зелені боби. Чверть порції нехай становить білкова їжа: нежирне м'ясо, птиця, риба, яйця, сир. Ще чверть повинні займати крохмалисті продукти: хліб, рис, картопля, макаронні вироби. Завершити трапезу можна порцією фруктів і склянкою знежиреного або нежирного молока або йогурту.

Цей спосіб актуальний і в тому випадку, якщо ви працюєте над тим, щоб зменшувати свої порції. Тобто, візуально ви повинні пам'ятати, що навіть якщо ви їсте менше, половину вашої порції повинні складати некрохмалисті овочі. А м'ясо (і інша білкова їжа), як і крохмалисті продукти, повинні бути додатковими стравами.

Зробіть свою їжу ще більш здоровою

Поступово ви можете почати їсти ще здоровіше, вносячи деякі зміни в звичне меню. Наприклад, замість картопляного пюре з вершковим маслом або сметаною, молоком, спробуйте почати їсти картоплю в мундирі (варену або запечену), а звичайне м'ясо почніть замінювати рибою або пісною птицею. І при цьому ні в якому разі не забувайте про рекомендації лікаря щодо вашого харчування.

Не змінюйте свій раціон повністю і відразу

Вносьте по одній зміні за раз. Ви все життя виробляли свої звички харчування, тому вам буде дуже важко (а швидше просто неможливо) просто взяти і переключитися на новий план харчування, змінити його в один момент. Замість цього експерти рекомендують почати з простих змін, по одній за раз, поки ви не звикнете, потім можна вносити наступну зміну. Так вам буде набагато простіше адаптуватися до нового раціону.
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас