Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як харчуватися, щоб контролювати діабет і рівень цукру в крові

Як харчуватися, щоб контролювати діабет і рівень цукру в крові
 

Все, що ви їсте, і коли ви це їсте, впливає на ваш рівень цукру в крові. Тобто, харчуючись правильно, ви можете контролювати свій діабет і концентрацію цукру. Зробити це можна, дотримуючись порад свого лікаря і загальних правил харчування для діабетиків. Про них і піде мова далі.

Не пропускайте прийоми їжі

Щоб контролювати цукор, їжте кожні 4-6 годин. І якщо ви будете їсти приблизно в один і той самий час кожен день, це також допоможе підтримувати рівень цукру в нормі. Розподіляючи споживання вуглеводів рівномірно на весь день, вам також буде легше контролювати цукор.

Якщо ви – діабетик, пропускати прийоми їжі для вас – не найкраща ідея. Навіть в тому випадку, якщо ви збираєтеся на свято, де буде застілля. Ні в якому разі не пропускайте прийоми їжі, щоб «зберегти» свої обмежені калорії на потім. Замість цього їжте, як завжди, за графіком. А навіть потрапивши на свято, намагайтеся з'їдати таку саму кількість вуглеводів, що і зазвичай.

Зменшіть порції

Вам не потрібно повністю відмовлятися від вуглеводів (хліба, макаронів, картоплі, рису і т.д.), просто стежте за тим, скільки ви їсте. Насправді, щоб підтримувати рівень енергії, ви можете їсти і менше. Тому спробуйте за раз з'їдати 2/3 звичної порції – це стосується і основних прийомів їжі, і снеків. Спробуйте харчуватися так пару тижнів, і ви помітите, що з обмеженням вуглеводів впала і концентрація цукру в крові, і навіть зменшилася ваша вага.

Збалансуйте свої порції

Рахуати вуглеводи і калорії або підраховувати глікемічний індекс продуктів вам необхідно, але може бути досить складно і клопітно. Але є більш простий спосіб почати харчуватися правильніше. Так званий «порційний метод» допоможе вам в правильних пропорціях споживати різні групи продуктів: вуглеводи, білки і здорові жири. А таке правильне комбінування продуктів, в свою чергу, допоможе контролювати цукор і підтримувати рівень енергії організму.

Як збалансувати своє харчування за цим методом? Для початку візьміть стандартну тарілку з діаметром 23-25 см. Наповніть половину тарілки некрохмалистими овочами, наприклад: салат, зелень, брокколі, буряк, зелені боби. Чверть порції нехай становить білкова їжа: нежирне м'ясо, птиця, риба, яйця, сир. Ще чверть повинні займати крохмалисті продукти: хліб, рис, картопля, макаронні вироби. Завершити трапезу можна порцією фруктів і склянкою знежиреного або нежирного молока або йогурту.

Цей спосіб актуальний і в тому випадку, якщо ви працюєте над тим, щоб зменшувати свої порції. Тобто, візуально ви повинні пам'ятати, що навіть якщо ви їсте менше, половину вашої порції повинні складати некрохмалисті овочі. А м'ясо (і інша білкова їжа), як і крохмалисті продукти, повинні бути додатковими стравами.

Зробіть свою їжу ще більш здоровою

Поступово ви можете почати їсти ще здоровіше, вносячи деякі зміни в звичне меню. Наприклад, замість картопляного пюре з вершковим маслом або сметаною, молоком, спробуйте почати їсти картоплю в мундирі (варену або запечену), а звичайне м'ясо почніть замінювати рибою або пісною птицею. І при цьому ні в якому разі не забувайте про рекомендації лікаря щодо вашого харчування.

Не змінюйте свій раціон повністю і відразу

Вносьте по одній зміні за раз. Ви все життя виробляли свої звички харчування, тому вам буде дуже важко (а швидше просто неможливо) просто взяти і переключитися на новий план харчування, змінити його в один момент. Замість цього експерти рекомендують почати з простих змін, по одній за раз, поки ви не звикнете, потім можна вносити наступну зміну. Так вам буде набагато простіше адаптуватися до нового раціону.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас