Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як довго можна залишати дитину в колисці-гойдалці?

Як довго можна залишати дитину в колисці-гойдалці?
 

Так звані колиски-гойдалки або дитячі крісла-качалки (дитячі шезлонги) користуються чималою популярністю останнім часом. Думаю, про їхню зручність для батьків і говорити нема чого. Але чи знали ви, що незважаючи на відсутність суворих правил, більшість експертів не рекомендують діткам проводити в такій гойдалці більше години в день?

А все тому що малюкові потрібно розвивати моторику, яка незабаром допоможе навчитися повзати, вставати і ходити, і сидіння (лежання) на одному місці абсолютно цьому не сприяє. Також батькам дуже важливо брати дитину на руки, спілкуватися і взаємодіяти з нею, щоб малюк розвивався і фізично, і емоційно.

Звичайно ж, багато батьків вважають колиски-гойдалки одним з небагатьох вірних способів заспокоїти дитину, що плаче. Якщо у малюка коліки або інші неприємності, через які він не може заспокоїтися, педіатри говорять, що немає нічого поганого в тому, щоб покласти її в крісло-гойдалку, щоб заспокоїти. Але ви повинні пам'ятати, що є й інші способи заспокоїти малюка, як заколисування або сповивання.

Ритмічні заколисуючі рухи колиски можуть допомогти малюкові швидко заснути. І це нормально, якщо вона засинатиме в гойдалці, а ви будете поруч. Але все повинно бути в міру.

Ніколи не залишайте дитину в гойдалці без нагляду. Навіть якщо ви зайняті іншими справами, переконайтеся, що ви можете бачити і чути дитину!

На відміну від ліжечок і колисок дитячі крісла-качалки не передбачені для того, щоб дитина в них спала. Але якщо ви стежите за малюком, і він заснув (мова про недовгий денний сон), не потрібно його будити, щоб перекласти.

Також ви можете зробити колиску-гойдалку безпечнішою для сплячого малюка. Не кладіть у неї окремі подушки і ковдри, так як це збільшує ризик СРДС. Завжди користуйтеся ременями безпеки і ставте гойдалку в найгоризонтальніше положення до тих пір, поки малюк не навчиться тримати голівку. Як тільки дитина засинає, відключайте режим погойдувань.

І, звичайно ж, уважно прочитайте інструкцію до пристрою і ретельно дотримуйтесь вказівок виробника.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас