Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Етапи та особливості раннього розвитку дітей

Етапи та особливості раннього розвитку дітей
 

Ранній розвиток дитини є основним в її формуванні як особистості, тому батькам необхідно приділити цьому питанню належну увагу. Здавалося б, набір простих дій і вправ, що виконуються в ігровій формі, закладають в дитині основу для подальшого розвитку в фізичній, інтелектуальній, соціальній і духовній сферах. Для розуміння повної картини процесу розвитку малюка необхідно ознайомиться з тонкощами його дорослішання.

Тому нижче ми розглянемо основні етапи, а саме:

1. Новонароджений
2. Немовля
3. Малюк
4. Дошкільник

У перший етап свого розвитку дитина сприймає навколишній світ через тактильний контакт. Тому батькам необхідно більше приділяти уваги спілкуванню з малюком і робити невелику гімнастику. Оскільки інтерес дитини приваблюють яскраві предмети, то ви можете в ігровій формі наближати, відсувати або переміщати вправо, вліво іграшки і брязкальця. Це буде розвивати у неї увагу і поліпшить роботу м'язів очей.

На другому етапі розвитку дитини починають проявлятися її особистісні якості, такі як темперамент. Малюк може з легкістю розрізняти батьків і родичів. Для поліпшення моторики пальчиків, що формуються, рекомендуються іграшки з різних матеріалів: дерево, пластмаса, атлас або фетр. Так само можна починати знайомити дитину з частинами тіла. Це можна реалізувати перед дзеркалом, вказуючи і називаючи кожну частину окремо.

Третій етап є для дитини моментом входження в соціум. Їй стає цікаво спілкуватися як з родичами, так і з однолітками. Саме в цей період рекомендується приділити увагу емоційному та інтелектуальному розвитку малюка. У крихітки починає проявлятися агресія. На це батькам потрібно акуратно і стримано реагувати. Не можна змінювати напрямок розвитку дитини, наприклад, сьогодні можна, а завтра це ж робити не можна. Це лише зіб'є з пантелику не сформовану особистість і знизить сприйняття думки батьків. Серед ігор, для підвищення посидючості, стануть пазли або малювання фарбами, а ось для емоційної розрядки підійдуть ігри з м'ячем і музичні ігри.

На четвертому етапі відбувається зміна мислення і сприйняття картини світу. Батькам можна проводити заняття, спрямовані на тренування зорової і слухової пам'яті. Це можуть бути логічні завдання на вгадування зниклих предметів або пошук дрібних відмінностей в схожих зображеннях. Так само дитині необхідно прищеплювати виконання правил поведінки. Для цього підійдуть командні види спорту, де вона зможе не тільки «грати за правилами», а й навчиться взаємодіяти з оточенням і виконувати свої обов'язки.

Ранній розвиток дитини не можна пускати на самоплив, адже він впливає на все її подальше життя. Тому не пропустіть такого важливого моменту формування особистості і допоможіть дитині стати всебічно розвиненою.

З повагою, дитячий клуб Champion Kids

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас