Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Лікуємо дитячі страхи казкою

Лікуємо дитячі страхи казкою
 

Однією з актуальних проблем, з якими стикаються батьки, є дитячий страх. Дитина може бути активною і життєрадісною, та все ж боятися темряви або павуків. Страх є одним з найбільш поширених явищ, адже дає свободу уяві вашого малюка. У дитинстві існує безліч проблем, на які батькам варто звернути увагу: страх темряви, сором'язливість, непослух, відсутність нормального сну і апетиту. Саме тому нижче ми розглянемо це питання з усіх боків.

Яка причина страхів дитини?

Причиною виникнення страху можуть бути прості і нешкідливі для дорослого жуки та павуки. Дитина остерігається настільки страхітливої істоти і так поступово виникає страх. Батьки теж можуть вплинути на боязні дитини. Це може бути сказана колись фраза «Будеш балуватися, тебе бабайка забере», яка з точки зору дитини сприймається як підтвердження існування лиходіїв, які їй можуть нашкодити.

Що робити з дитячим страхом?

Визначившись з проблемою, виникає потреба в боротьбі зі страхом малюка. Тут батькам допоможе всім відома казка. Даний метод отримав назву "казкотерапія". Він охоплює не тільки емоційні, але і поведінкові проблеми дитини. Так, помітивши в дитині схильність до жадібності або ліні, необхідно нагадати їй сюжет казки з тією ж ситуацією і розглянути, чим все закінчилося. Дитина і без вашого повчання перенесе ситуацію на себе і поступово буде виправляти свою поведінку.

Чи є підводні камені?

Щоб казкотерапія була максимально ефективною, необхідно дотримуватися певних вимог:

● Головний герой казки – страх (саме такий, яким його уявляє дитина).

● Під час розвитку подій в казці, страх повинен змінитися на позитивну і добру істоту.

● В кінці історії зробіть акцент на тому, що головному герою подобається бути добрим і що він буде таким завжди.

Для більшого впливу на дитину крім казки на словах можна використовувати малювання або ліплення, що пожвавить придуману вами історію.

На що ще впливає казка?

Крім боротьби зі страхами, складання дитиною своєї казки допоможе зрозуміти її внутрішній світ, переживання і проблеми. Саме перенісши свою історію на головного героя дитині буде легше відкритися вам. У цьому випадку важливо і ваше реагування на почуте, адже ви повинні спокійно обговорити з дитиною всі за і проти такого персонажа, не критикувати його, а намагатися зрозуміти причини його дій і розглянути шляхи вирішення проблем героя казки.

Кому підійде цей метод?

Якщо розглядати ефективність казкотерапії в залежності від віку дитини, то чим молодший слухач, тим більше вона вплине на його модель поведінки. Так, в ранньому дитинстві модель поведінки головного героя стає прикладом для малюка, в молодшому шкільному віці казки сприймаються належним чином, тільки якщо програюється в групі. Що стосується підліткового віку, то до історій вони ставляться з деякою іронією.

Питання страхів дітей вивчене багатьма психологами та педагогами, про що свідчать різноманітні книги на дану тематику. Але скільки б не пропонували варіантів вам фахівці, ви як ніхто інший знаєте підхід до своєї дитини і саме ви зможете допомогти їй подолати свої страхи.

З повагою, дитячий клуб Champion Kids

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас