Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли можна вчити дитину кататися на роликах?

Коли можна вчити дитину кататися на роликах?
 

Катання на роликах – напевно один з найяскравіших і найприємніших спогадів з вашого дитинства. А можливо, у вас не було можливості розсікати на них по місцевих околицях. У будь-якому випадку, хіба ви не хочете, щоб ваша дитина пережила всі ці яскраві враження? Катання на роликах – неймовірно корисне і захоплююче заняття, яке змусить будь-яку дитину відірватися від комп'ютера, вийти з дому і проводити години за активним відпочинком в гарну погоду. Але як дізнатися, коли вже можна купувати дитині її перші ролики і навчати її катанню на них?

Відповідний вік для навчання катанню на роликах

Звичайно ж, ви не знайдете ролики для дитини, яка тільки вчиться ходити. Але ролики для діток 2-3-річного віку продаються в магазинах. Вони не схожі на ті роликові ковзани, на яких катаються «дорослі» дітки; вони оснащені чотирма маленькими коліщатками, по два з кожного боку ступні, і стопером, який захистить малюка від падіння вперед через втрату рівноваги. Але ви повинні знати, що вік дитини не такий важливий в даному випадку, як її готовність навчатися катанню на роликах. Якщо малюк сам просить вас навчити його кататися, почніть показувати, як це робити безпечно. Якщо ж ентузіазму у крихітки немає, ви, швидше за все, просто даремно витратите час, і вам краще ще зачекати.

Готовність дитини до катання на роликах

Незалежно від того, скільки років вашій дитині, ви повинні належним чином оцінювати її рівень розвитку та готовність вчитися кататися на роликах. Якщо фізично малюк не готовий, у нього проблеми з рівновагою та координацією, вам варто відкласти це заняття. Якщо дитина спортивна по своїй натурі, ви можете почати вчити її кататися навіть раніше. Враховуйте не тільки фізичний розвиток, але і рівень зрілості крихітки. Дитина повинна розуміти правила техніки безпеки і їх необхідність, не забувати одягати шолом і захист кожного разу, коли збирається кататися на роликах. А ще вона має розуміти свою відповідальність за куплені ролики і спорядження і належним чином за ними доглядати.

Ризики, про які ви повинні знати

Перш ніж вчити дитину кататися на роликах, ви повинні знати про ризики, пов'язані з даним видом спорту. Так, досить багато діток травмується, навчаючись кататися на роликах в дошкільному віці; і близько 14% травм з переломами кісток діти отримують в результаті катання на роликах або скейтах. Без належного захисту катання на роликах значно збільшує ризик отримання дитиною травми голови, синців і гематом, рваних ран, саден і розтягнення зв'язок.

Техніка безпеки

Навчаючи дитину катанню на роликах, постійно нагадуйте про техніку безпеки. Змушуйте її одягати шолом і захист під час катання, і це правило повинно бути незаперечним, адже від падінь під час катання нікуди не дінешся. Купуйте ролики точно за розміром дитячої ніжки – не великі і не маленькі, хорошим вибором стануть роликові ковзани з регульованим розміром. Також дане взуття повинно підтримувати ногу в районі щиколотки. І дозволяйте дитині кататися тільки в безпечних місцях, де немає поблизу проїжджої частини.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас