Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дієта для мами, яка годує грудьми (частина 3)

Дієта для мами, яка годує грудьми (частина 3)
 

Алкоголь і грудне вигодовування

Хочете випити келишок вина після довгого важкого дня? Ви можете собі це дозволити! Незважаючи на те, що якась частина алкоголю потрапить в молоко, це зовсім не та кількість, яку ви вип'єте. Вино, пиво і міцні напої – все це можна під час грудного вигодовування, але в дуже помірних кількостях, звісно.

Обов'язково дотримуйтесь наступних правил:

- Спочатку годуйте, потім пийте. Намагайтеся випивати відразу після того, як погодуєте малюка (і ні в якому разі не до годування), щоб у вас була пара годин на те, щоб алкоголь «переробився» організмом.

- Обмежтеся парою напоїв на тиждень. Більша кількість алкоголю може зробити малюка сонливим, млявим, нездатним смоктати груди; у великих кількостях алкоголь може впливати навіть на дихальну систему крихітки.

Якими продуктами ще не можна зловживати?

Є ще кілька груп продуктів, з якими вам слід бути обережними під час грудного вигодовування...

Деякі трави. Не всі трав'яні збори, настойки і БАДи на основі трав регулюються ГОСТами, тому перш ніж приймати будь-які трави, проконсультуйтеся з лікарем. Також не рекомендується під час грудного вигодовування пити трав'яні чаї. Доведено, що в лактаційний період безпечні такі чаї, як «orange spice», з перцевої м'ятою, малиновий, червоний, ромашковий і шипшиновий. Так що поки замініть трав'яні чаї ними.

Замінники цукру. Вірніше, в період грудного вигодовування не можна вживати в їжу тільки один цукрозамінник – сахарин. Всі інші вважаються безпечними під час лактації (хоча, зловживати ними теж не рекомендується), заборонені вони тільки в тому випадку, якщо у вашого малюка ФКУ.

На що звернути особливу увагу?

Хоч більшість діток їдять мамине молоко з задоволенням незалежно від його смаку, деякі все ж бувають дуже вибагливими і відмовляються від грудей при найменшому натяку на часник або ароматні спеції. Ви швидко помітите, якщо дитині не сподобається якийсь продукт, і зможете відповідно відрегулювати свій раціон.

Це не поширена проблема і не доведено наукою, але багато матусь говорять про те, що їхнє харчування впливає на стілець і здоров'я дитячого животика. Наприклад, якщо їсти капусту, броколі, цибулю, квасолю і т.д., у крихітки може бути здуття і навіть коліки. Якщо налягати на дині, персики та інші фрукти, у чутливих малюків може з'явитися діарея. А червоний перчик може стати причиною висипу. Але це не означає, що дитина буде реагувати на те, що ви їсте. І, до речі, це може бути реакція на щось ще або взагалі не бути реакцією, а просто з новонародженими таке трапляється.

Між тим, як ви щось з'їли, і воно вплине на смак і властивості молока, пройде від 2 до 6 годин. І якщо ваш малюк страждає від кольок, відмовляється від грудей і т.д. через кілька годин після того, як ви щось з'їли, спробуйте прибрати цей продукт з раціону на кілька днів, щоб дізнатися, чи дійсно це була реакція на нього.

Алергія у дітей на грудному вигодовуванні

У дуже небагатьох діток (2-3 з 100 чоловік) може проявлятися алергія на продукти при грудному вигодовуванні. Найбільш поширений подразник в даному випадку – коров'яче молоко; серед інших – соя, горіхи і пшениця. На додаток до неврозності і плачу у немовляти, що страждає від харчової алергії з'являться і інші смптоми:

- рідкісна або часта блювота;

- м'який або рідкий стілець (можливо, з кров'ю);

- дитина не набирає вагу (набирає недостатню вагу);

- екзема, кропив'янка, закладеність дихальних шляхів, хрип, виділення з носа.

Якщо ви думаєте, що у вашого малюка може бути алергія (особливо якщо харчові алергії є в історії хвороб вашої родини), зверніться до лікаря. Швидше за все, фахівець попросить вас відмовитися від продуктів-алергенів, щоб переконатися, що вони дійсно є причиною такої реакції дитячого організму.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас