Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Не висипаєтеся? А може справа в матраці?

Не висипаєтеся? А може справа в матраці?
 

Прокинувшись вранці, відчуваєте себе розбито? Немає сил вставати з ліжка і занурюватися з головою в майбутній день і займатися справами? Що ж, таке буває, якщо напередодні у вас був дуже важкий день або тиждень, і вашому організму просто потрібен додатковий відпочинок. А що якщо це явище не разове, а постійне? Тоді, мабуть, варто задуматися, у чому причина.

Якщо ви регулярно вранці відчуваєте втому і повну відсутність сил, причина може лежати в неправильному харчуванні, недодержанні режиму сну або просто в тому, що матрац, на якому ви спите, вам не підходить. Як зрозуміти, що причинна саме в матраці, і його пора замінити?

Не секрет, що для повноцінного відпочинку під час сну нашому тілу необхідна правильна підтримка. Всі ми спимо по-різному – хтось любить спати на спині, а хтось проводить всю ніч на боці. Саме тому існує величезна різноманітність матраців, здатних задовольнити будь-які потреби. Фахівці знають чимало способів, як визначити, чи підходить вам матрац, це стосується як домашнього матраца, на якому ви спите постійно, так і нового в магазині, щоб точно вибрати саме той виріб, який подарує комфортний міцний сон.

Як зрозуміти, підходить матрац чи ні?

Отже, якщо ви хочете зрозуміти, наскільки вам підходить ваш домашній матрац, доведеться провести повну інспекцію. Огляньте матрац, чи є у вас до нього якісь претензії: можливо, сторонній запах, вм'ятини або випираючі частини, чи відчуваєте ви металеві частини каркасу або пружини? Якщо так, то безумовно вам пора змінити ваш старий матрац, так як причина вашого недосипу може ховатися в простому дискомфорті під час сну.

Якщо за всіма показниками ваш матрац вас влаштовує, тоді переходимо до другої частини перевірки – згадайте, які відчуття зазвичай супроводжують вас вночі. Якщо ви часто відчуваєте, як затікають кінцівки, відчуваєте дискомфорт, лежачи на боці, на ранок у вас болить спина і шия, ви часто ворочаєтеся уві сні, змінюючи пози, тоді матрац вам просто не підходить.

Як вибрати відповідний матрац?

У магазині перед покупкою нового матраца обов'язково протестуйте його, для цього приляжте на нього так, як ви зазвичай спите і трохи полежте, покрутіться, спробуйте прийняти різні пози – якщо матрац вам підходить, тоді лежати на ньому буде – одне задоволення, при цьому навіть лежачи в одній позі у вас не повинні затікати різні частини тіла, а перекочуватися і міняти пози повинно бути легко, без якихось особливих зусиль. При правильно підібраному матраці будь-які рухи або довге лежання в одній позі повинні бути не відчутні, це стосується як нового виробу, так і вашого домашнього.

Щоб правильно підібрати матрац в магазині і не розчаруватися в покупці, не соромтеся, і протестуйте різні моделі, це допоможе вам визначитися і знайти саме свій матрац, на якому ви завжди будете чудово висипатися. Ви можете повністю розслабитися, лежачи на матраці, вам зручно лежати і хочеться відразу заснути? Що ж, швидше за все ви знайшли той матрац, який підходить саме вам.

Буває так, що матрац вибирається не для однієї людини, а для пари, при цьому одному підходить більш жорсткий варіант, другому – більш м'який. Як тут бути? Все просто. Якщо раніше рекомендували віддати перевагу більш жорсткій конструкції, сьогодні багато виробників готові запропонувати секційні матраци, одна половина якого буде однієї жорсткості, друга – іншої. Для двоспального ліжка можна взяти і два окремих матраца, з'єднавши їх одним наматрацником – в такому випадку хороший сон буде гарантований кожному.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас