Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Щоб молоко було... або як правильно доглядати за грудьми годуючій мамі

Щоб молоко було... або як правильно доглядати за грудьми годуючій мамі
 

Мамине молочко – найкраща їжа на світі для діток! Я чув, як лікар говорив мамі, що якщо я буду їсти її молочко, то виросту великим і буду здоровим. А це ж найголовніше! Адже правда, мамочко?

Здоров'я грудей годуючої мами стоїть на трьох китах: гігієна, масаж, зціджування.

1. Як правильно мити? Після пологів найкраще обполіскувати груди звичайною кип'яченою водою або ж настоєм ромашки. Бажано не використовувати дитяче мило для сосків, щоб не пересушити чутливу зону і не спровокувати появу тріщин.

2. Як масажувати? Масаж грудей – відмінний спосіб попередження маститу. Його можна робити прямо під душем, виконуючи прості рухи. Однією рукою підтримуйте груди знизу, а чотирма пальцями іншої руки (не задіюючи великий палець) масажуйте груди круговими рухами, плавно зміщуючись від ребер до соска. Якщо ви відчули ущільнення, приділіть цій ділянці трохи більше часу.

3. Навіщо зціджувати? Спочатку малюк може не висмоктувати все молоко. Залишок рекомендується зціджувати. Навіщо це потрібно? Щоб в молочних протоках не виникло застою, і після – запалення, а лактація зберігалася на високому рівні. Згодом, дитині знадобитися більше їжі, і тоді потреба в зціджуванні зникне сама собою.

Зробіть догляд комфортним

У сучасних мам є все, щоб період грудного вигодовування був комфортним. Спеціальні бюстгальтери для годування, молоковідсмоктувачі, лактаційний прокладки – всі вони створені, щоб турбота про груди для годуючої мами стала простою і зручною.

• Молоковідсмоктувач допоможе легко і акуратно зцідити залишок молока.

• Бюстгальтер з чашкою, що відстібається, дозволить годувати малюка, не відволікаючись на переодягання.

• Лактаційні прокладки для грудей Helen Harper Bra Pads захистять одяг від намокання, а маму – від запалень грудей, які легко можуть виникнути через мокрий одяг.

Що робити, якщо раптом...

Якщо не вдалося уникнути тріщин сосків, можна скористатися рідким вітаміном А або аерозолями для лікування опіків, які не містять антибіотиків. У випадках виникнення незвичайних болів у грудях, підвищеної температури або появи дивних виділень з соска, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Завжди пам'ятайте про те, що для якісної лактації дуже важливий здоровий психоемоційний стан мами. У спокійних, врівноважених, веселих, ситих мам, що добре виспалися, як правило, з лактацією все в порядку.

Скажу вам по секрету, мені здається, у моєї мами найсмачніше молочко. І нехай я ще вмію тільки спати і їсти, але як тільки підросту, то відразу ж навчуся міцно-міцно обіймати мою матусю. А потім скажу їй найкращі слова на світі: «Мама я тебе дуже сильно люблю!»

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас