Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

6 порад для успішного навчального року вашого школяра

6 порад для успішного навчального року вашого школяра
 

Початок нового навчального року не має бути чимось жахливим для вас і вашої дитини. Адже є шість нескладних речей, які ви можете зробити для свого школяра, щоб допомогти йому процвітати протягом навчального року.

Як батьки, ми намагаємося зробити все, щоб допомогти чаду «пережити» початок нового навчального року, не втративши позитивний настрій і ентузіазм. Ми – найважливіші люди в житті дитини, і зараз саме час почати підтримувати школяра. Невелика підготовка, послідовність, позитивний настрій, вся ваша любов і трохи мотивації – все, що потрібно вашій дитині на цьому етапі!

#1: Заохочуйте пристрасть дитини до навчання

Зізнаємося чесно, всі ми мріємо виростити дитину, яка змінить світ. Але для цього зовсім не обов'язково практикувати якісь особливі підходи до виховання дитини. Так, ви можете підштовхувати чадо до побудови того життя, якого ви для нього хочете, але ви повинні розуміти, що сама дитина може цього не хотіти. Тому краще заохочуйте дитину в її інтересах, дайте вибирати, чим цікавитися, і приділяйте цим інтересам якомога більше часу.

Нехай це буде навчальний рік, присвячений інтересам і творчості вашої дитини! Почніть прямо зараз: замість того щоб зосереджуватися на навчальному плані і весь час проводити за домашкою, поговоріть з малюком, чим він би хотів зайнятися окрім школи. Мистецтво, музика, рукоділля, спорт – все, що завгодно, що допоможе відкрити нові можливості для вашого школяра.

#2: Не будьте занадто серйозними батьками

Ви помічали, скільки задоволення отримують дітки, коли грають? Тільки те, що ми виросли, не означає, що нам завжди потрібно бути серйозними. Щоб дитина не була перевантаженою і насолоджувалася навчальним роком, не насідайте на неї з домашньою роботою, як тільки вона приходить додому. Знайдіть час пограти і повеселитися, провести час зі своїм школярем, особливо, якщо ви будете займатися тим, що його цікавить або що йому подобається.

Деякі діти полюбляють активні ігри і прогулянки на вулиці, інші – спокійні настільні ігри або щось в цьому роді, а треті і зовсім можуть насолоджуватися лежанням з батьками на дивані в тиші. Піддайтеся бажанням і інтересам дитини – в цьому немає нічого поганого, а потім беріться за домашку.

#3: Рутинний графік

В ідеалі вводити малюка в «шкільний графік» потрібно за кілька тижнів до початку навчального року – це допоможе згладити перехід від канікул до навчання. Графік привносить порядок в наше життя, допомагає легше справлятися з поставленими завданнями і все встигати. Постійність – ключовий фактор у розкладі школяра, але найбільш важлива ранкова рутина.

Ранкова рутина задає тонус прийдешньому дню. Тому ваш ранок і ранок учня мають бути чітко впорядковані. Ранкова рутина повинна бути простою: прокинулися, привели себе в порядок, поснідали, зібралися і пішли. Для цього ще з вечора вирішуйте, хто о котрій повинен встати, а потім ставте будильники або самі всіх будіть (дивлячись, як у вас прийнято). Переконайтеся, що школяр висипається, але не давайте йому «переспати» - це так само шкідливо, як і недосип.

#4: Дозвольте дитині помилятися

Вірите чи ні, але краще, що ви можете зробити, щоб допомогти дитині досягти успіхів – це дозволити їй помилятися. Це стосується і навчання. Звичайно, це йде в розріз з батьківською філософією, але якщо не дозволяти дитині вчитися на своїх же помилках, в дорослому житті вона буде нездатна приймати правильні рішення і зазнає невдачі при першому ж такому випадку.

Опікуючи школяра зараз (наприклад, зриваючись і несучись до школи, коли він забув зошити вдома), ви вважатимете себе хорошими батьками. Але врешті-решт так ви виростите несамостійну людину. Якщо ж ви дасте дитині помилятися, вона буде думати, як не зробити подібну помилку наступного разу.

#5: Підготовляйте все з вечора

Ця порада корисна не тільки дітям, а й дорослим. Така організованість і планування допоможе досягти успіхів у навчанні і в дорослому житті. Приділіть ввечері перед сном кілька хвилин тому, щоб зібрати рюкзак, підготувати одяг, продумати, що буде складено в ланч-бокс школяра і т.д. Таким чином, ви уникнете ранкового хаосу, зборів в поспіху, забування домашки і ще чогось важливого.

# 6: Давайте дитині відновити свої сили

Сучасний ритм життя дуже насичений, і у школярів в тому числі. Але пам'ятайте, що дитина повинна ще і встигати відновлюватися, і під час навчального року, для успішного навчання, це особливо важливо. Тому не потрібно записувати її на всі гуртки і секції, які вам пропонують. Навчіть малюка знаходити час «на себе» і щотижня проводьте час всією сім'єю.

А як ви допомагаєте своїм школярам справлятися з навантаженнями навчального року?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас