Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

6 правил купання малюка, які ви не повинні ігнорувати

6 правил купання малюка, які ви не повинні ігнорувати
 

Ставши батьками вперше, ви буквально кожен день будете набувати нового досвіду. Це нормально почувати себе виснаженими і наляканими, навчаючись правильно доглядати за малюком. Немовлята такі маленькі і тендітні, тому ми так боїмося за їхню безпеку, і купання малюка – не виняток. Дана процедура може лякати новоспечених батьків, але дотримуючись наших порад, ви зможете уникнути всіх можливих ризиків.

Дійсно, дотримуватися техніки безпеки при купанні малюка життєво важливо. Але це не означає, що ви повинні боятися купати дитину. Вам напевно вже розповіли, і ви читали про те, як купати новонародженого, але постійний стрес і недосип, пов'язані з появою нового члена сім'ї, швидко «допомагають» все забути. Тому ми виділимо 6 головних правил купання немовляти, які вам варто запам'ятати.

Правила купання немовляти

Правило 1: Не поспішайте з першим купанням

Не варто купати новонародженого, поки не відпаде пуповинка. Це може зайняти від двох тижнів до двох місяців, але вам потрібно підтримувати ранку і шкіру навколо неї чистою і сухою, щоб уникнути появи інфекції. Та й самі немовлята, як правило, завжди чистенькі, і їм вистачає лише протирання м'якою злегка мильною ганчірочкою протягом перших тижнів життя.

Правило 2: Користуйтеся дитячою ванночкою, поки малюк не навчиться сидіти

Протягом перших місяців життя дитини найбезпечніший варіант для неї – це дитяча ванночка з антиковзаючим килимком на дні або спеціальною підставкою для купання. Заглянувши в інтернет-магазин BabyTime, ви зможете вибрати і ванночку, і таку підставку-гірку. Наповніть ванну невеликою кількістю теплої води (близько 5 см) і додайте трохи дитячого мила. Користуйтеся дитячою ванночкою чи гіркою для купання до тих пір, поки малюк не навчиться сидіти самостійно, тоді можна потихеньку переходити і на дорослу ванну.

Правило 3: Ніколи не залишайте дитину саму у ванній

Всього за пару секунд немовля може зісковзнути у воду. І, щоб ви знали, просто дивитися на малюка (коли ви відійшли) недостатньо, щоб захистити його від ризику потонути. Завжди під час купання хоча б одна ваша рука повинна притримувати дитину. Щоб не відлучатися навіть за милом або рушником, готуйте все необхідне відразу, щоб воно було під рукою. І не відволікайтеся, купаючи дитину, навіть телефон залишайте в іншій кімнаті.

Правило 4: Не переохолоджуйте малюка і обов'язково зволожуйте його шкіру

Як тільки вода в ванні починає остигати, діставайте дитину і обертайте рушником, щоб її організм не втрачав тепло. Перш ніж одягнути малюка, повністю витріть його і нанесіть на його ніжну шкіру дитячий крем.

Правило 5: Відразу ж після купання виливайте воду з ванночки

Щоб активна дитина випадково не потрапила в неї і не потонула, завжди спустошуйте ванночку відразу ж після купання. Навіть якщо ви уважно стежите за дитиною, їй вистачить пари секунд, щоб заглянути, що там цікавого ванній, а набрана вода може бути для неї реальною загрозою.

Правило 6: Зробіть ванну кімнату і саму ванну безпечною для дитини

Як і будь-яку іншу кімнату в будинку, ви повинні зробити ванну безпечною для малюка. Надійно закрийте всі шафки і ящики з побутовою хімією і косметикою по догляду, заховайте вище аптечку. На дно дорослої ванни також покладіть антиковзаючі килимки, а температуру води встановіть не вище 45 градусів. Також пам'ятайте, що у ванній кімнаті повинні знаходитися тільки ті іграшки, які підходять для купання, і обов'язково відповідають віку дитини.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас