Правила купання немовляти
Правило 1: Не поспішайте з першим купаннямНе варто купати новонародженого, поки не відпаде пуповинка. Це може зайняти від двох тижнів до двох місяців, але вам потрібно підтримувати ранку і шкіру навколо неї чистою і сухою, щоб уникнути появи інфекції. Та й самі немовлята, як правило, завжди чистенькі, і їм вистачає лише протирання м'якою злегка мильною ганчірочкою протягом перших тижнів життя.
Правило 2: Користуйтеся дитячою ванночкою, поки малюк не навчиться сидіти
Протягом перших місяців життя дитини найбезпечніший варіант для неї – це дитяча ванночка з антиковзаючим килимком на дні або спеціальною підставкою для купання. Заглянувши в інтернет-магазин BabyTime, ви зможете вибрати і ванночку, і таку підставку-гірку. Наповніть ванну невеликою кількістю теплої води (близько 5 см) і додайте трохи дитячого мила. Користуйтеся дитячою ванночкою чи гіркою для купання до тих пір, поки малюк не навчиться сидіти самостійно, тоді можна потихеньку переходити і на дорослу ванну.
Правило 3: Ніколи не залишайте дитину саму у ванній
Всього за пару секунд немовля може зісковзнути у воду. І, щоб ви знали, просто дивитися на малюка (коли ви відійшли) недостатньо, щоб захистити його від ризику потонути. Завжди під час купання хоча б одна ваша рука повинна притримувати дитину. Щоб не відлучатися навіть за милом або рушником, готуйте все необхідне відразу, щоб воно було під рукою. І не відволікайтеся, купаючи дитину, навіть телефон залишайте в іншій кімнаті.
Правило 4: Не переохолоджуйте малюка і обов'язково зволожуйте його шкіру
Як тільки вода в ванні починає остигати, діставайте дитину і обертайте рушником, щоб її організм не втрачав тепло. Перш ніж одягнути малюка, повністю витріть його і нанесіть на його ніжну шкіру дитячий крем.
Правило 5: Відразу ж після купання виливайте воду з ванночки
Щоб активна дитина випадково не потрапила в неї і не потонула, завжди спустошуйте ванночку відразу ж після купання. Навіть якщо ви уважно стежите за дитиною, їй вистачить пари секунд, щоб заглянути, що там цікавого ванній, а набрана вода може бути для неї реальною загрозою.
Правило 6: Зробіть ванну кімнату і саму ванну безпечною для дитини
Як і будь-яку іншу кімнату в будинку, ви повинні зробити ванну безпечною для малюка. Надійно закрийте всі шафки і ящики з побутовою хімією і косметикою по догляду, заховайте вище аптечку. На дно дорослої ванни також покладіть антиковзаючі килимки, а температуру води встановіть не вище 45 градусів. Також пам'ятайте, що у ванній кімнаті повинні знаходитися тільки ті іграшки, які підходять для купання, і обов'язково відповідають віку дитини.